Za zakupy na Amazonie można już płacić bitcoinami

Za zakupy na Amazonie można już płacić bitcoinami
Fot. stock.adobe.com/VIGE.co
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Płatności w wirtualnej walucie bitcoin są teraz opcją w Amazonie, natomiast inne platformy handlu internetowego zaakceptują je do roku 2020. Będzie to możliwe dzięki start-upowi, rozszerzeniu przeglądarki i technologii lightning network.

Inne platformy handlu internetowego zaakceptują płatności w wirtualnej walucie #bitcoin do roku 2020 #Amazon

Sieć Bitcoin przetwarza zaledwie 7 transakcji na sekundę, podczas gdy Visa obsługuje ich około 24 tys. Jednak zastosowany w technologii lightning network protokół płatności zapewnia skalowalność i pozwala na poprawę czasu przetwarzania. „Dodaje kolejną warstwę do łańcucha bloków (ang. blockchain) Bitcoin i umożliwia użytkownikom tworzenie kanałów płatności między dwoma dowolnymi podmiotami z tej dodatkowej warstwy” – wyjaśnia Cointelegraph.

Moon to start-up kryptopłatności

– Moon to założony w ubiegłym roku start-up kryptopłatności, który stworzył rozszerzenie przeglądarki, umożliwiające połączenie z portfelem kryptowalutowym. Interfejs jest obecnie używany przez 250 beta testerów, przygląda mu się też Chrome Web Store – wyjaśnia przedstawiciel Bitdefender.

Jak to działa?

„Rozszerzenie spowoduje wyświetlenie kodu QR z fakturą lightning. Jeżeli z jakiegoś powodu nie będziesz mógł użyć kodu QR, fakturę możesz również pobrać techniką kopiuj-wklej, by następnie dokonać płatności ze swojego ulubionego portfela sieci lightning” – powiedział przedstawiciel Moon.

Czytaj także: Co będzie dalej z bitcoinem?

Sprzedawca otrzymuje należność w tradycyjnej walucie

Amazon nie obsługuje bitcoinów, ale specjaliści ze start-upu kryptopłatności nie podali żadnych szczegółów na temat konwersji waluty cyfrowej na walutę tradycyjną ani instytucji, w której się ona odbywa. Faktem jest, że sprzedawca otrzymuje należność w tradycyjnej walucie, a nie w kryptowalucie.

Pomysłodawcy tej  nowej formy transakcji  twierdzą, że „nie występuje tutaj bezpośrednia integracja. Integrujemy się z sieciami Visa i Mastercard i uzyskujemy obniżkę opłat interchange, które kupcy płacą w przypadku każdej transakcji dokonanej kartą kredytową”.

Źródło: Bitdefender