XXVII Ogólnopolska Pielgrzymka Bankowców na Jasną Górę

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

krzyz.01.250xW dniach 11-12 maja odbędzie się XXVII Ogólnopolska Pielgrzymka Bankowców na Jasną Górę, której organizatorem jest Duszpasterstwo Bankowców Diecezji Rzeszowskiej "Mateusz"

Ogólnopolska pielgrzymka na Jasna Górę organizowana jest przez Duszpasterstwo Bankowców Diecezji Rzeszowskiej „Mateusz” po raz pierwszy. Duszpasterzem pielgrzymki jest ks. Janusz Sądal. Uroczystość uświetnić ma Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

Bankowcy z całej Polski jak co roku będą dziękować i wypraszać łaski przed cudownym obrazem Czarnej Madonny.

120329.pilgrzymkka.bankowcow.150xPielgrzymkę rozpocznie w dniu 11 maja 2012r., w piątek o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. Potem, aż do wczesnych godzin rannych dnia następnego, bankowcy będą wspólnie uczestniczyć w Czuwaniu Modlitewnym przed obrazem Czarnej Madonny. Tradycyjnie o północy zostanie odprawiona Pasterka Maryjna w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Organizatorzy zwracają się z prośbą o wsparcie finansowe, dzięki któremu będą mogli zapewnić odpowiednia oprawę uroczystości oraz przygotować materiały dla pielgrzymów.

Darowizny można przekazywać na konto: Diecezji Rzeszowskiej, ul. Zamkowa 4, 35-032 Rzeszów, nr rachunku: 56 1020 4391 0000 6202 0078 3092 z dopiskiem „Darowizna na cele duszpasterstwa – Pielgrzymka bankowców”. Przekazane w ten sposób środki można odliczyć od podatku jako darowizna na cele kultu religijnego. Duszpasterstwo Bankowców Diecezji Rzeszowskiej „Mateusz” zapewnia, że informacje o sponsorach zostaną umieszczone w materiałach reklamowych.

Zamówienia na materiały pielgrzymkowe, tj.: przewodnik dla pielgrzyma, obrazek i znaczek pamiątkowy, a także plakat można zgłaszać na adres poczty elektronicznej: bankowcy@rzeszow.opoka.org.pl lub pod numer telefonu: 728 710 498.

Organizatorzy zachęcają także duszpasterstwa, banki oraz bankowców pielgrzymujących na Jasną Górę do włączenia się w przygotowywanie programu całonocnego Czuwania Modlitewnego. Osoby chętne proszone są o wcześniejsze zgłoszenie swojego czynnego uczestnictwa w Czuwaniu, na adres poczty elektronicznej: bankowcy@rzeszow.opoka.org.pl lub pod numer telefonu: 728 710 498, co umożliwi lepsza organizacje nabożeństwa.

Informacja o patronach honorowych dostępna jest pod adresem: www.bankowcy.rzeszow.opoka.org.pl/patronathonorowy.htm

Program pielgrzymki jest dostępny tutaj.

Relację z ubiegłorocznej pielgrzymki oraz informację o historii pielgrzymek bankowców na Jasną Górę można przeczytać tutaj:

Link1

Link2

Marta Rakowska