XII Kongres Gospodarki Elektronicznej 2017: Krzysztof Pietraszkiewicz – Gospodarka elektroniczna przyśpiesza

XII Kongres Gospodarki Elektronicznej 2017: Krzysztof Pietraszkiewicz – Gospodarka elektroniczna przyśpiesza
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Krzysztof Pietraszkiewicz - Prezes Związku Banków Polskich

Podczas Kongresu chcemy tradycyjnie przedstawić strategiczne programy cyfrowe realizowane przez poszczególne ministerstwa, przez polski rząd. W tym obszarze mamy do czynienia z bardzo poważnym przyspieszeniem i wieloma równolegle prowadzonymi pracami, w które włączony jest mocno także sektor finansowy, ale nie tylko – dotyczy to ogółu naszych obywateli.

Po drugie chcemy przedstawić strategiczne programy biznesowe, cyfrowe realizowane przez różne branże – bankowość, telekomunikację – a także te przedsięwzięcia, które dzieją się w ochronie zdrowia.

Chcemy też tradycyjnie dyskutować o włączającej roli nowych technologii informatycznych, gospodarki elektronicznej, ukierunkowanych na osoby, które były bardzo często wykluczone z życia społecznego i gospodarczego. Osobom dotkniętym niepełnosprawnościami – z różnych powodów, czy to od urodzenia, czy w związku z osiąganiem wieku senioralnego – chcemy pokazać, jak technologie mogą ułatwić życie i umożliwić pełny udział w życiu społecznym i gospodarczym.

Chcemy też dyskutować o przyszłości gospodarki elektronicznej w Polsce, w Europie i na świecie – w gronie wybitnych specjalistów, znawców tematu i obserwatorów. Co może się wydarzyć i na co szczególnie nasi przedsiębiorcy, obywatele, klienci powinni zwracać uwagę.

Tradycyjnie, po raz dwunasty, będziemy dziękować tym osobom i instytucjom, które w rozwoju bezpiecznej gospodarki elektronicznej w Polsce odegrały szczególną rolę w ostatnich latach i osiągnęli szczyty zaawansowania technologicznego oraz biznesowego i dobrze służyli milionom Polaków.

Zapraszamy do monitorowania efektów naszych prac – one będą dostępne w różnej postaci – i bardzo się cieszymy, że ten dwunasty Kongres Gospodarki Elektronicznej może dobrze służyć zrozumieniu tego, co się dzieje w różnych sferach naszego biznesu i w naszym państwie.

Rozmowa dostępna na kanale youtube