XI Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach zdominują tematy przyszłości UE, digitalizacji i robotyzacji firm

XI Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach zdominują tematy przyszłości UE, digitalizacji i robotyzacji firm
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Najważniejszymi tematami, które będą poruszane podczas XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EKG) w Katowicach będą kierunki rozwoju Unii Europejskiej i miejsce Polski w Europie oraz kwestie bardzo istotne dla przedsiębiorców - digitalizacja, robotyzacja przedsiębiorstw, innowacje w obszarze sztucznej inteligencji oraz elektromobilność.

W 150 sesjach tematycznych XI #EKG swoją wiedzą i doświadczeniem podzieli się kilkuset prelegentów

„XI Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach to przede wszystkim bardzo dobry zestaw tematów i gości. Poruszane będą tematy najważniejsze z punktu widzenia gospodarki” – powiedział ISBnews.TV Wojciech Kuśpik, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Start-up Days w Katowicach, prezes Grupy PTWP.

150 sesji tematycznych

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących. W 150 sesjach tematycznych XI EKG swoją wiedzą i doświadczeniem podzieli się kilkuset prelegentów.

Dyskusje koncentrują się wokół kwestii najistotniejszych dla rozwoju Europy

Dyskusje Kongresu koncentrują się wokół kwestii najistotniejszych dla rozwoju Europy – rozpatrywanych w lokalnym i globalnym kontekście. Główne obszary tematyczne XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach to: „Europa od nowa”, „Cyfryzacja i nowe technologie”, „Przemysł, inwestycje i infrastruktura”, „Energia i klimat”, „Rynek finansowy”.

„Kongres będzie się odbywał na dwa tygodnie przed wyborami do Europarlamentu, wyborami które mogą zmienić układ sił w Europie, a na pewno stawiają pytanie, w jakim kierunku ma rozwijać się Unia Europejska oraz w jakim miejscu my jako Polska chcemy się znaleźć. Kolejnymi tematami Kongresu, które są ważne dla biznesu będzie digitalizacja, robotyzacja przedsiębiorstw, innowacje przedsiębiorstw w obszarze sztucznej inteligencji, w obszarze elektromobilności. Te tematy dominują w rozmowach polskich przedsiębiorców i o tym będziemy rozmawiać” – powiedział także Kuśpik.

Przedstawiciele biznesu i samorządów, polscy i europejscy politycy, eksperci i naukowcy, podejmą podczas katowickich debat w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach najważniejsze dla przyszłości Europy kwestie, sprawy istotne dla rozwoju polskiej gospodarki, a także problemy i wyzwania w prowadzeniu biznesu z punktu widzenia przedsiębiorcy.

European Start-up Days

W tym roku największa impreza biznesowa Europy Centralnej jeszcze mocniej zintegrowana zostanie z towarzyszącymi wydarzeniu European Start-up Days – dwudniowym wydarzeniem stanowiącym przestrzeń otwartego dialogu pomiędzy start-upami, inwestorami a organizacjami wsparcia biznesu.

XI Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach towarzyszyć będą także: projekt EEC – Liderzy Przyszłości (EEC – Leaders of Tomorrow), którego celem jest kreowanie i promowanie aktywnej postawy obywatelskiej oraz zwiększenie zaangażowania młodych osób w życiu publicznym, wręczenie nagród w konkursach TOP Inwestycje Komunalne i Inwestor bez granic oraz międzynarodowe spotkania gospodarcze: Europa Centralna – Afryka, Polska – Ameryka Łacińska, Polska – Chiny i Polska – ASEAN.

Źródło: ISBnews