Wyniki integracji Dotpay i eCard

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Andrzej Budzik, dotychczasowy Prezes Zarządu Dotpay, obejmuje stanowisko Prezesa Zarządu eCard. Aster Papazyan, były członek Zarządu PayU, dołącza do Rad Nadzorczych Dotpay i eCard. Zmiany na kluczowych stanowiskach są efektem działań zmierzających do integracji obu spółek.

Kolejny kamień milowy w procesie integracji spółek Dotpay i eCard – wchodzących w skład portfela subfunduszu MCI.EuroVentures 1.0 – został osiągnięty. Andrzej Budzik, dotychczasowy Prezes Zarządu Dotpay, objął stanowisko Prezesa Zarządu eCard. Do Rad Nadzorczych obu spółek dołączył natomiast były członek Zarządu PayU, Aster Papazyan.

Budowa regionalnego lidera w zakresie płatności dla sektora eCommerce, jakim ma stać się podmiot powstały w wyniku integracji Dotpay i eCard, wymaga zaangażowania najlepszych ekspertów i menedżerów na rynku. Zarówno Andrzej Budzik, jak i Aster Papazyan, wielokrotnie mierzyli się w trakcie dotychczasowej kariery zawodowej z ambitnymi wyzwaniami, więc mają wiedzę i doświadczenie niezbędne, aby i tym razem osiągnąć sukces” – mówi Cezary Smorszczewski, Przewodniczący Rad Nadzorczych Dotpay i eCard, Prezes Zarządu Private Equity Managers S.A.

Integracja Dotpay i eCard ma zakończyć się w pierwszym kwartale przyszłego roku. Wykorzystanie synergii przychodowych i kosztowych wynikających z połączenia obu spółek zaowocować ma podwojeniem wyniku EBITDA do końca 2017 roku. Za realizację tego celu oraz wdrożenie nowej strategii łączących się spółek odpowiedzialny będzie Andrzej Budzik, który nową funkcję Prezesa Zarządu eCard będzie łączył z dotychczasowym stanowiskiem Prezesa Zarządu Dotpay.

„Jako wieloletni członek zespołu zarządzającego spółką Dotpay wiem jak dużym wyzwaniem jest trwający właśnie proces łączenia kompetencji i know-how obu podmiotów. Naszym wspólnym celem jest zajęcie w perspektywie najbliższych kilku lat pozycji lidera w zakresie usług płatniczych dla sektora eCommerce w Polsce. W planach jest też dalsza konsolidacja rynku i ekspansja w regionie Europy Środkowo-Wschodniej” – komentuje Andrzej Budzik.

Aster Papazyan jest menedżerem z wieloletnim doświadczeniem w branży ICT i FMCG. Od 2 listopada objął stanowisko dyrektora generalnego rynku B2B w grupie Netia. Wcześniej był m.in. członkiem Zarządu PayU, dyrektorem generalnym Dell Polska oraz dyrektorem zarządzającym spółki easyPack, operatora sieci Paczkomatów InPost.

„Wielkość i wartość sektorów eCommerce i mCommerce w Polsce i całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej rośnie dynamicznie z roku na rok. Za nimi podąża rozwój rynku płatności elektronicznych. Dołączam do integrujących się zespołów Dotpay i eCard, aby pomóc im w maksymalny sposób wykorzystać potencjał i zwiększyć udziały rynkowe” – mówi Aster Papazyan.

W nowej roli Aster Papazyan będzie nadzorował proces integracji Dotpay i eCard, wspierając równocześnie zespoły zarządzające obiema spółkami swoim doświadczeniem w zakresie sprzedaży i rozwoju biznesu oraz ekspansji międzynarodowej.

Andrzej Budzik – sylwetka

Andrzej Budzik od wielu lat jest związany z firmami z branż ICT i FMCG. W latach 2001-2002 był Dyrektorem Finansowym w CF Cefarm Warszawa. W latach 2002-2005 pracował w PTC sp. z o.o., gdzie z dużym powodzeniem wdrożył pierwszy polski kolorowy portal komórkowy Omnix, a także prowadził wiele projektów z zakresu usług dodanych.

W latach 2005-2007 był Dyrektorem Generalnym Telefonica sp. z o.o., gdzie z sukcesem przeprowadził restrukturyzację i fuzję spółek telekomunikacyjnych wchodzących w skład międzynarodowego holdingu Urmet Tlc. Z Dotpay związany jest od 2007 roku, najpierw jako Wiceprezes, a następnie Prezes Zarządu.

Aster Papazyan – sylwetka

Aster Papazyan posiada ponad 25-letnie doświadczenie w pracy dla spółek z różnych branż gospodarki. W czasie swojej kariery zawodowej opracowywał zaawansowane plany działań sprzedażowych i koordynował strategie handlowe międzynarodowych przedsiębiorstw na największych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Był odpowiedzialny za tworzenie i wdrożenie strategii sprzedaży zarówno w firmach z sektora prywatnego, jak i na rynku publicznym.

W latach 2006-2013 Aster Papazyan należał do zespołu kierowniczego Dell Polska. Początkowo pełnił funkcję dyrektora sprzedaży ds. Globalnych firm i podmiotów sektora publicznego, a następnie dyrektora sprzedaży ds. Średnich i Małych firm oraz partnerów – pośredników handlowych. W 2012 roku został dyrektorem generalnym Dell Polska. Zakres jego obowiązków na tym stanowisku obejmował planowanie długofalowych programów działań strategicznych oraz podejmowanie decyzji operacyjnych kluczowych dla polskiego oddziału spółki.

W latach 2013-2015 Aster Papazyan pełnił funkcję Członka Zarządu w PayU Group, wiodącej firmie zajmującej się obsługą e-płatności w Europie Środkowo-Wschodniej. Do jego zadań należało zarządzanie działalnością spółki w Polsce, Czechach, Rumunii, Rosji, Turcji oraz na Ukrainie i Węgrzech. Po odejściu z PayU Aster Papazyan objął stanowisko dyrektora zarządzającego spółki easyPack, operatora sieci Paczkomatów InPost. Od 2 listopada 2016 roku obejmie stanowisko dyrektora generalnego rynku B2B w grupie Netia.

Dominik Modrzejewski