Wybory do Parlamentu Europejskiego wstrząsną gospodarką?

Wybory do Parlamentu Europejskiego wstrząsną gospodarką?
Wybory do Parlamentu Europejskiego Fot. stock.adobe.com/tanaonte
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Najdziwniejsze wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Wielkiej Brytanii, mogą spowodować zmiany w europejskiej gospodarce, zmieniając wszystko co dotąd wymyślono na temat przeprowadzenia brexitu.

Przemysław Kwiecień z @xtbpl: #WyboryPE mogą mieć bardzo duży wpływ na wychodzenie Wielkiej Brytanii z #UE ponieważ będą preludium do wielkiego przetasowania na scenie #wyboryeuropejskie2019 #wybory2019politycznej

Gdy rozpisywane było referendum, bardzo mocną pozycję miała Partia Konserwatywna, a na drugim miejscu znajdowała się Partia Pracy, jej odwieczny rywal na angielskiej scenie politycznej. Poza Liberalnymi Demokratami na dalszych miejscach nie było prawie nic.

Nieudolnie prowadzony brexit spowodował, że na popularności bardzo straciła partia rządząca, ale też największa partia opozycyjna. Partia Konserwatywna spadła aż na piąte miejsce, a w sondażach z dużą przewagą prowadzi eurosceptyczna Partia Brexit.

Czytaj także: Czego oczekują bankowcy od nowego Parlamentu Europejskiego?

Wybory do PE mogą wiele zmienić

Wcześniejsze wybory do angielskiego parlamentu mogłyby rozwiązać ostatecznie problem brexitu, ale nie są nimi zainteresowane obie partie dominujące w obecnym parlamencie. Wybory do Europarlamentu mogą wiele zmienić, z wpływem na brexit, a więc na całą gospodarkę w krajach UE.

– Te wybory mogą mieć bardzo duży wpływ na wychodzenie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, ponieważ będą preludium do wielkiego przetasowania na scenie politycznej – mówi dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.

Źródło: MarketNews24