Wskaźniki koniunktury w przemyśle rosną trzeci miesiąc z rzędu

Wskaźniki koniunktury w przemyśle rosną trzeci miesiąc z rzędu
Fot. stock.adobe.com/Coloures-Pic
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Wskaźniki koniunktury w przemyśle przetwórczym rosną w Polsce trzeci miesiąc z rzędu i powoli zbliżają się do poziomów sprzed kryzysu epidemiologicznego - wynika z badania Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH.
Wskaźniki koniunktury w przemyśle przetwórczym rosną w Polsce trzeci miesiąc z rzędu i powoli zbliżają się do poziomów sprzed kryzysu epidemiologicznego #KoniunkturaGospodarcza #PrzemysłPrzetwórczy @SGHWarsaw

Ogólny wskaźnik koniunktury w przemyśle przetwórczym IRG IND zwiększył swoją wartość w lipcu wciągu miesiąca o 7,4 pkt., do poziomu -11,9 pkt.

Wzrost wartości wskaźnika odnotowały zarówno firmy prywatne jak i publiczne.

Przedsiębiorstwa informują o spadku zatrudnienia

„Zwiększyły się salda produkcji, zamówień w ujęciu ogółem i eksportowych, sytuacji finansowej przedsiębiorstw i ogólnej kondycji gospodarki polskiej. Maleją zapasy. Przedsiębiorstwa informują także o spadku zatrudnienia. Narasta uciążliwość barier działalności gospodarczej, zwłaszcza bariery popytowej” – napisano.

Czytaj także: Dalsze załamanie koniunktury w polskiej gospodarce, wartość barometru IRG SGH najniższa w historii >>>

Autorzy badania podają, że w przekroju według głównych grup produktowych najwyższą wartość wskaźnika koniunktury, 11,4 pkt., odnotowano dla przedsiębiorstw, produkujących dobra inwestycyjne. Najniższą, -19,4 pkt., dla przedsiębiorstw produkujących nietrwałe konsumpcyjne. 

Źródło: PAP BIZNES