Wskaźnik Dobrobytu bez zmian. Pracodawcy zmuszeni do podnoszenia płac
Wskaźnik Dobrobytu - odzwierciedlający ekonomiczną kondycję polskiego społeczeństwa - od dwóch miesięcy nie zmienia istotnie swojej wartości, podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC). Analitycy podkreślają, że wydrenowany rynek pracy zmusza pracodawców do podnoszenia wynagrodzeń.
Utrzymuje się blisko 5-procentowy wzrost realnych wynagrodzeń, a wydrenowany rynek #pracy zmusza pracodawców do podnoszenia wynagrodzeń #BIEC #wynagrodzenia
„Wskaźnik Dobrobytu odzwierciedlający ekonomiczną kondycję polskiego społeczeństwa od dwóch miesięcy nie zmienia istotnie swojej wartości.
Podobnie jak przed miesiącem, utrzymuje się nieco słabszy niż w drugiej połowie ubiegłego roku wzrost liczby osób zatrudnionych. W ubiegłym roku zatrudnienie rosło średnio każdego miesiąca o 4,5%. Obecnie spadło do 3,7% w skali roku” – czytamy w raporcie.
Blisko 5-procentowy wzrost realnych wynagrodzeń
„Utrzymuje się blisko 5-procentowy wzrost realnych wynagrodzeń, a wydrenowany rynek pracy zmusza pracodawców do podnoszenia wynagrodzeń. Nieco niższa inflacja, w szczególności zaś niższe ceny tych artykułów żywnościowych, które w ubiegłym roku gwałtownie drożały, zwiększają siłę nabywczą konsumentów” – podano także.
Źródło: ISBnews