Wrocławska Karta Płatnicza już w ofercie PKO Banku Polskiego
10 września PKO Bank Polski we współpracy z Gminą Wrocław wprowadził do oferty Wrocławską Kartę Płatniczą - kartę do konta osobistego w PKO, na której można kodować imienne bilety okresowe komunikacji miejskiej.
– Wrocławska Karta Płatnicza jest drugim tego typu projektem PKO Bank Polskiego zrealizowanym w tym roku. Pierwszą była Warszawska Karta Płatnicza, która jest oferowana od marca. Staramy się aby nasi klienci mogli korzystać z nowoczesnych produktów bankowych, które łączą funkcje płatnicze z usługami pozafinansowymi. Posiadanie miejskiej karty płatniczej będzie dużo wygodniejsze dla mieszkańców Wrocławia aniżeli posługiwanie się dwoma kartami, których funkcje łączy – mówi Paweł Placzke, Dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego.
Nowa karta jest oferowana do wszystkich rodzajów rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowychdla osób dorosłych i młodzieży od 13. roku życia (z wyjątkiem Kont Inteligo). Posiadanie takiej karty pozwala na pełne wykorzystywanie funkcji płatniczych, jak również dodatkowo kodowanie biletów komunikacji miejskiej we Wrocławiu oraz innych usług oferowanych w ramach URBANCARD (szczegóły można znaleźć na stronie http://www.urbancard.pl/). Karta posiada unikalny wizerunek oraz wydawana jest ze zdjęciem jej posiadacza. Posiadacz konta może kupić Wrocławską Kartę Płatniczą dla siebie lub dla dowolnej osoby przez siebie wskazanej, która ukończyła 13 lat. Za wydanie karty nie jest pobierana opłata, wnioski o jej wydanie przyjmowane są w każdym oddziale Banku. Opłaty miesięczne lub roczne oraz warunki zwolnienia z nich pozostają takie same jak dla standardowych kart.
Na karcie można zakodować imienne bilety okresowe od 7. do 90-dniowych oraz semestralne – normalne i ulgowe. Podczas wgrywania na kartę biletu komunikacji miejskiej w biletomacie będzie można nią jednocześnie zapłacić za bilet. Posiadając jeden plastik możemy podróżować komunikacją miejską we Wrocławiu, płacić za zakupy w sklepach stacjonarnych w kraju i zagranicą, w tym również zbliżeniowo oraz w internecie.
Pierwsze 10 tys. osób, których karty zostaną wydane od 14 września br. do 15 marca 2016 roku, będzie mogło otrzymać zwrot kosztów pierwszego biletu okresowego wgranego na kartę – nawet 370 zł. Zwrot będzie następował w równych częściach przez kolejne 12 miesięcy, pod warunkiem że:
- bilet zostanie wgrany w ciągu 30 dni od dnia złożenia wniosku o kartę,
- posiadacz karty przez 12 miesięcy będzie płacił za zakupy minimum 300 zł miesięcznie, a młody klient (w wieku 13-18 lat) będzie wykonywał co najmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą na dowolną kwotę w miesiącu.
Szczegóły dotyczące produktu oraz promocji dla Wrocławskiej Karty Płatniczej są dostępne na http://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/karty/karty-debetowe/wroclawska-karta-platnicza-polaczenie-karty-do-konta-z-urbancard-wroclawska-karta-miejska/
Grzegorz Culepa