Wnioski o termomodernizację budynków na Śląsku można składać o miesiąc dłużej

Wnioski o termomodernizację budynków na Śląsku można składać o miesiąc dłużej
Fot. stock.adobe.com/arteffect.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Wnioski o wsparcie kompleksowej termomodernizacji wielorodzinnych budynków mieszkaniowych w województwie śląskim z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIŚ) 2014-2020 można składać o miesiąc dłużej, tj. do 28 sierpnia 2020 r., poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
.@MFIPR_GOV_PL: wnioski o wsparcie kompleksowej termomodernizacji wielorodzinnych budynków mieszkaniowych w województwie śląskim można składać do 28 sierpnia 2020 r. #termomodernizacja

Oprócz samorządów, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, o wsparcie aplikować mogą także spółki Skarbu Państwa prowadzące działalność mieszkaniową. Kwota środków przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach konkursu wynosi 50 mln zł.

Czytaj także: Prezydent podpisał nowelizację ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów >>>

„Przedłużenie terminu naboru wniosków o dofinansowanie w konkursie ogłoszonym w marcu 2020 r., to odpowiedź na prośby potencjalnych wnioskodawców kierowane do instytucji organizującej konkurs – Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, w związku z obecną sytuacją epidemiczną” – podało MFPR w komunikacie.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

O dofinansowanie mogą się ubiegać: spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe z obszaru województwa śląskiego, jednostki samorządu terytorialnego, przedsiębiorstwa realizujące zadania własne tych jednostek oraz spółki prawa handlowego z udziałem Skarbu Państwa, a także dostawcy usług energetycznych.

Wnioski można składać w formie papierowej i elektronicznej

Wnioski można składać w formie papierowej oraz przez elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej (ePUAP).

Resort oczekuje, że trwający nabór projektów będzie cieszył się nie mniejszym zainteresowaniem niż ubiegłoroczny, kiedy to Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) zawarł 70 umów o dofinansowanie.

Czytaj także: Kredyty i wsparcie dla samorządów oraz firm na ekoinwestycje >>>

Działanie to stanowi część przedsięwzięć na rzecz walki ze smogiem w ramach Programu dla Śląska. 

Źródło: ISBnews