Wniosek o dofinansowanie pobytu dziecka w żłobku już dostępny w Alior Online

Wniosek o dofinansowanie pobytu dziecka w żłobku już dostępny w Alior Online
Fot. stock.adobe.com / Oksana Kuzmina
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Klienci Alior Banku wraz z początkiem kwietnia br. mogą ubiegać się o kolejne świadczenie, wspierające rodziców małych dzieci. Teraz zawnioskują oni także o dofinansowanie pobytu dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u opiekuna dziennego, poinformował Bank.

Świadczenie obsługiwane jest przez ZUS. Wniosek o dofinasowanie można składać wyłącznie online.

Świadczenie, bez względu na dochody rodziny, przysługuje na dziecko, jeśli rodzic nie otrzymuje na nie za ten sam okres Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego

Od początku kwietnia br. również za pośrednictwem bankowości internetowej Alior Online.

Czytaj także: PKO Bank Polski umożliwił swoim klientom składanie e-wniosków o dofinansowanie dzieci w żłobku

Korzystne świadczenie dla rodzin

Dofinansowanie pobytu w żłobku, klubie dziecięcym lub u opiekuna dziennego to nowe świadczenie wprowadzone w ramach programu rządowego Polski Ład. Jego wysokość wyniesie maksymalnie 400 złotych miesięcznie, ale nie więcej niż wysokość faktycznej opłaty ponoszonej przez rodziców za dany miesiąc.  Świadczenie, bez względu na dochody rodziny, przysługuje na dziecko, jeśli rodzic nie otrzymuje na nie za ten sam okres Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego.

–  Usługa, którą udostępniliśmy właśnie w Alior Online to ogromne wsparcie dla rodziców, którzy ze względu na pracę i inne zobowiązania korzystają z pomocy placówek edukacyjno-opiekuńczych. Dzięki intuicyjnemu i wygodnemu procesowi w zaledwie kilka minut zawnioskują o dofinansowanie. Widzimy, że z kwartału na kwartał coraz więcej naszych klientów korzysta z możliwości, jakie oferuje im bankowość internetowa –  mówi Joanna Olszewska, Dyrektor Departamentu Produktów KI z Alior Banku.

W bankowości elektronicznej dostępne są też wnioski o programy Rodzina 500+ oraz Rodzinny Kapitał Opiekuńczy

– Warto dodać, że to nie jedyne świadczenie wspierające rodziców, o które w prosty sposób mogą zawnioskować użytkownicy Alior Online, dzięki funkcjonalności „eUrząd”. W bankowości elektronicznej dostępne są też wnioski o programy Rodzina 500+ oraz Rodzinny Kapitał Opiekuńczy -dodaje Joanna Olszewska.

Czytaj także: Bezpłatne e-wnioski do ZUS w Banku Pocztowym o dofinansowanie za pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna

Jak złożyć wniosek?

Aby zawnioskować o dofinansowanie, wystarczy zalogować się do serwisu Alior Online. Następnie należy zweryfikować, czy wprowadzone do systemu dane osobowe wnioskodawcy są aktualne.

W kolejnym kroku w menu górnym należy wejść w zakładkę „Usługi” i w sekcji „eUrząd” wybrać „Wniosek o dofinansowanie pobytu w żłobku”, wypełnić go i wysłać.

Informacja o przyznaniu dofinansowania lub decyzja odmawiająca dofinansowania zostanie zamieszczona na  Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS  na profilu wnioskodawcy.

Przez PUE ZUS będzie można złożyć odwołanie od wydanej decyzji.  Jeśli trzeba złożyć korektę, należy złożyć drugi wniosek do ZUS. Można to zrobić przez bank albo przez PUE ZUS.

Czytaj także: Rodzina 500 plus: rodzice i opiekunowie złożyli już do ZUS wnioski dla ponad 2,5 mln dzieci

Źródło: Alior Bank