Windows 10 dostępny jako bezpłatna aktualizacja już 29 lipca

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

microsoft.02.400x86Powrót Start Menu oraz innowacyjne funkcje tworzą bardziej osobiste, produktywne i rozrywkowe doświadczenie dla użytkowników korzystających z Windows

Dzisiaj firma Microsoft zapowiedziała, że 29 lipca br. Windows 10 będzie dostępny w 190 krajach.  System Windows 10 zapewni użytkownikom większą produktywność oraz dostarczy więcej rozrywki, dzięki bardziej osobistemu i naturalnemu doświadczeniu na wszystkich, posiadanych przez nich urządzeniach. Znany, choć lepszy niż kiedykolwiek, Windows 10 będzie dostarczał kolejne innowacyjne funkcje oraz aktualizacje zabezpieczeń. Windows 10 będzie dostępny bezpłatnie dla użytkowników Windows 7 i Windows 8.1*, umożliwiając setkom milionów osób na całym świecie bezpłatną aktualizację.

“Windows 10 to kolejna generacja systemu Windows, zaprojektowana by wspomagać Was w tworzeniu wielkich rzeczy” – powiedział Terry Myerson, Corporate Vice President w Microsoft. “Windows 10 pokazuje naszą wizję bardziej osobistego korzystania z komputera, zdefiniowaną przez zaufanie do tego jak chronimy i szanujemy Wasze dane osobowe; mobilność pracy pomiędzy Waszymi urządzeniami i naturalnymi interakcjami z urządzeniami opartymi na systemie Windows, wliczając w to głos, dotyk, pismo i hologramy.”

Znajomy i lepszy niż kiedykolwiek
Windows 10 przywraca Menu Start, które użytkownicy znają i kochają. Pozwala im również wyszukiwać pliki, przypięte aplikacje oraz „ulubione”. Windows 10 błyskawicznie się uruchamia, wznawia działanie oraz umożliwia dłuższą niż kiedykolwiek pracę na baterii. W ramach najbezpieczniejszej platformy, Windows 10 zawiera Windows Defender, który za darmo chroni przed szkodliwym oprogramowaniem oraz zapewnia darmowe aktualizacje przez cały cykl wsparcia urządzenia. Zoptymalizowana pod kątem korzystania za pomocą klawiatury i dotyku, aktualizacja Windows 10 została zaprojektowana tak, aby była kompatybilna z urządzeniami i aplikacjami Windows.  

Bardziej osobiste i naturalne doświadczenie
Windows 10 adaptuje się do użytkownika, aby pozwolić mu na jak najbardziej osobiste doświadczenie. Cortana, pierwszy na świecie, w pełni cyfrowy asystent, pomaga użytkownikom wykonywać zadania na wszystkich posiadanych urządzeniach**. Cortana uczy się indywidualnych preferencji użytkownika, aby sugerować rozwiązania, zapewnić szybki dostęp do informacji i ważnych przypomnień poprzez głos lub tekst. Windows Hello*** wita użytkowników po imieniu i pozwala im zalogować się na komputerze bez konieczności podawania hasła – dostarcza natychmiastowy i bezpieczniejszy dostęp do urządzeń z Windows 10 poprzez biometryczne uwierzytelnienie. Windows 10 umożliwia również interakcje z urządzeniem przy pomocy tradycyjnej myszy i klawiatury, lub bardziej naturalnymi metodami jak głos, pismo czy gest.

Bądź bardziej produktywny
Windows 10 pozwoli użytkownikom zrobić znacznie więcej niż kiedykolwiek przy mniejszym wysiłku. Microsoft Edge, nowa przeglądarka, zaprojektowana do pracy online w nowej formie, oferuje wbudowane opcje pisania, udostępniania i tryb czytania. Integracja z Cortaną sprawia, że Microsoft Edge szybko dostarcza wyniki wyszukiwania i treści bazujące na indywidualnych preferencjach i zainteresowaniach użytkownika. Szybki, usprawniony i osobisty Microsoft Edge umożliwia użytkownikowi skupienie się wyłącznie na najbardziej angażujących treściach, które mają znaczenie w sieci.

Z kolei z Office†, Windows 10 oferuje stałe, bazujące na obsłudze dotykowej doświadczenie na tabletach i komputerach PC dzięki nowym wersjom Word, Excel, PowerPoint, OneNote i Outlook. Zaprojektowany od podstaw na potrzeby Windows, Office pozwala użytkownikom tworzyć i edytować dokumenty Word, dodawać komentarze na slajdach w czasie rzeczywistym przy pomocy opcji pisania, lub z łatwością przedstawiać prezentacje PowerPoint oraz tworzyć lub aktualizować arkusze kalkulacyjne bez użycia klawiatury lub myszy – wszystko dzięki nowym przyciskom w Excelu zaprojektowanym z myślą o obsłudze dotykowej. Wersja desktopowa Office 2016 równie dobrze sprawdzi się na Windows 10.

Pracuj i baw się na wielu urządzeniach, tak jak chcesz
Windows 10 pozwala na spójną pracę na wielu urządzeniach. Continuum umożliwia wygodne przełączanie z tabletu na komputer PC i na odwrót – ta funkcja będzie dostępna również dla telefonów z systemem Windows#. Xbox na Windows 10 dostarcza obszerną platformę Xbox Live zarówno dla komputerów, jak i tabletów z Windows 10. Użytkownicy mogą komunikować się ze swoimi znajomymi za pośrednictwem komputerów z Windows 10 oraz konsol Xbox One podczas gry w dowolną grę na PC, oraz dzielić się treściami z wykorzystaniem Game DVR. Użytkownicy mogą również streamować rozgrywki na ich komputery i tablety z Windows 10 bezpośrednio z konsol Xbox One. W Windows 10 gry tworzone pod DirectX 12 będą zauważalnie szybsze, wydajniejsze i lepiej wykorzystają możliwości graficzne.

Dostępność aktualizacji
29 lipca, użytkownicy mogą otrzymać Windows 10 dla komputerów PC korzystając z oferty bezpłatnej aktualizacji lub kupując nowe urządzenia z Windows 10. Nowe urządzenia z Windows 8.1 z łatwością zostaną zaktualizowane do Windows 10, ponadto wielu sprzedawców pomoże w procesie aktualizacji. Zaczynając od dziś, użytkownicy mogą też zarezerwować bezpłatną aktualizację. Więcej informacji na Windows.com.

Windows 10 na inne urządzenia będzie dostępny w tym roku w późniejszym terminie.

*Bezpłatna aktualizacja dostępna dla kwalifikujących się urządzeń. Sprawdź windows.com/windows10upgrade.
**Na początku Cortana będzie dostępna na wybranych rynkach.
***Windows Hello wymaga specjalistycznej kamery podświetlanej podczerwienią do rozpoznawania twarzy lub tęczówki lub czytnika linii papilarnych, który wspiera Windows Biometric Framework.
†Office sprzedawany oddzielnie
#Continuum dla telefonów dostępny na starcie na wybranych modelach.

Joanna Frąckowiak
Microsoft Sp. z o.o.