Wielowalutowa aplikacja Monese w połączeniu z kontem PayPal już dostępna w Polsce

Wielowalutowa aplikacja Monese w połączeniu z kontem PayPal już dostępna w Polsce
Fot. Monese i PayPal
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Brytyjski fintech Monese rozszerza swoje partnerstwo z PayPal w Polsce, Austrii, Belgii, Luksemburgu, Holandii i Portugalii. Monese oferuje wielowalutową aplikację, która umożliwia szybkie uruchomienie indywidualnego konta bankowego.
Klienci w 6 nowych krajach, w tym w Polsce, mogą korzystać z @monese w połączeniu z kontem @PayPal #Monese #PayPal

Od dzisiaj klienci w 6 nowych krajach mogą korzystać z Monese w połączeniu z kontem PayPal, otrzymując w ramach jednej aplikacji mobilnej dostęp do narzędzi finansowych, dokonywania płatności i jeszcze lepszego zarządzania finansami osobistymi. Wejście na nowe rynki jest efektem udanej współpracy obydwu firm z końca 2019 r. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech i Hiszpanii, w których to krajach prawie 30 proc. aktywnych klientów Monese połączyło swoje konta z PayPal.

Dzięki nawiązaniu współpracy z PayPal, użytkownicy Monese zyskują szereg funkcji, które ułatwią zarządzanie środkami na ich kontach PayPal. Mogą także podłączyć aplikację Monese do cyfrowego portfela PayPal, aby łatwiej realizować płatności online, smartfonem oraz w aplikacji. Sprawne połączenie obu usług umożliwi wysyłanie środków do 325 milionów klientów PayPal (w tym do 25 milionów sprzedawców), robienie zakupów u e-sprzedawców na całym świecie, a także wybranie Monese jako preferowanego sposobu płatności w cyfrowym portfelu.

Możliwość zarządzania pieniędzmi na koncie PayPal z poziomu aplikacji Monese

Ponadto, bezpośrednio z poziomu aplikacji Monese zostanie udostępniona klientom możliwość zarządzania pieniędzmi na koncie PayPal, w tym m.in. podgląd salda czy 90-dniowej historii transakcji. Te funkcje, obecnie dostępne dla posiadaczy kont osobistych Monese w 11 europejskich krajach, zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić użytkownikom bogatsze doświadczenia, które przekładają się na łatwiejszy dostęp do globalnej gospodarki.

Czytaj także: PayPal uruchamia nową platformę płatniczą dla sklepów internetowych >>>

– Monese jest kontem bankowym pierwszego wyboru dla międzynarodowej, niezwykle dynamicznie rosnącej grupy odbiorców, którzy przebywają za granicą ze względu na pracę, naukę, obowiązki rodzinne czy nawet emeryturę. Jednocześnie są oni aktywnymi użytkownikami PayPal. To przełożyło się na dobre przyjęcie współpracy między naszymi firmami na dotychczasowych rynkach – komentuje Norris Koppel, założyciel i CEO Monese. – Rozszerzenie partnerstwa na 6 nowych krajów pokazuje nasze zaangażowanie w możliwość udostępniania użytkownikom naszych narzędzi finansowych umożliwiających rozwój w dowolnym miejscu na świecie oraz wzmocnienie relacji biznesowych. To oznacza, że możemy zaoferować posiadaczom naszych kont większy wybór i elastyczność w zarządzaniu finansami osobistymi, zgodnie z ich stylem życia – gdziekolwiek się znajdują, niezależnie od tego, jakie są ich aktualne potrzeby.

We wrześniu 2018 roku PayPal uczestniczył w serii B rundy finansowania Monese o wartości 60 mln dolarów. Dzięki temu większa liczba użytkowników w Europie mogła uzyskać dostęp do nowych usług bankowości cyfrowej, a także mieć możliwość korzystania z usług Monese jako głównego konta bankowego.

Źródło: Monese, PayPal