Wiceprezes PFR: podczas kryzysu do PPK przystąpiło kilkadziesiąt tysięcy osób

Wiceprezes PFR: podczas kryzysu do PPK przystąpiło kilkadziesiąt tysięcy osób
Bartosz Marczuk Fot. Polski Fundusz Rozwoju / PFR
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Podczas kryzysu do Pracowniczych Planów Kapitałowych przystąpiło kilkadziesiąt tysięcy nowych osób - powiedział PAP wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk. Dodał, że wartość aktywów PPK przekroczyła 1,4 mld zł.
Wartość aktywów #PPK przekroczyła 1,4 mld zł @Grupa_PFR

Wiceprezes PFR wskazał, że o ile w pierwszych miesiącach po wprowadzeniu PPK w firmach zatrudniających powyżej 250 pracowników część osób zrezygnowała z powszechnego systemu oszczędzania na emerytury, to obecnie trend ten się odwrócił. „Od marca do maja tego roku do PPK przystąpiło kilkadziesiąt tysięcy nowych osób” – powiedział Marczuk.

Liczba uczestników PPK przekroczyła 1,1 mln

Dodał, że obecnie liczba uczestników PPK przekroczyła 1,1 mln i jest taka jak pod koniec 2019 roku. „Wydaje mi się, że kryzys w jakiś sposób przewartościował podejście Polaków do oszczędności” – powiedział. Wyjaśnił, że przez ostanie 20-30 lat wielu Polaków żyło w przekonaniu, że wzrost gospodarczy będzie zjawiskiem trwałym, że właściwie nic złego nie może się w tej materii stać. Tymczasem – jak powiedział – pandemia pokazała, że w życiu gospodarki, w naszym życiu mogą być ostre zakręty, i żeby je pokonać, trzeba mieć pieniądze na tzw. czarną godzinę.

Czytaj także: Czy koronawirus wpłynie na decyzje Polaków dotyczące PPK i IKE?

Marczuk wskazał, że wartość aktywów PPK przekroczyła 1,4 mld zł.

Źródło: PAP BIZNES