Wesołych Psiąt!!!

Wesołych Psiąt!!!
Przemysław Szubański, "Parkiet", fot. Krzysztof Skłodowski "FOTORZEPA"
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Co na Gwiazdkę pod choinkę? Według Allegro, w tym roku Polacy najczęściej obdarują swoich bliskich perfumami - tak twierdzi 33 proc. badanych

#PrzemysławSzubański: Cieszą się też psy – zwłaszcza ten jeden, z reklamy, co to całe Święta dla niego i wszystkim życzy Wesołych Psiąt

Z kolei badanie Euro RTV AGD wskazuje, że 18 proc. Polaków, którzy otrzymają prezenty elektroniczne, dostanie smartfony i akcesoria do nich, 18 proc. gry komputerowe, 16 proc. elektryczne szczoteczki, 15 proc. golarki, a np. 5 proc. – odkurzacz.

Na Gwiazdkę – choć nie pod choinkę – będą nowe drogi. Mimo rozpoczęcia zimowej przerwy w pracach budowlanych (15 grudnia – 15 marca) żaden wykonawca na budowach ekspresówek nie przerwał robót.

W poniedziałek 23 grudnia ma zostać otwarta autostrada A1 pod Częstochową, do uruchomienia szykowana jest obwodnica Góry Kalwarii, otwarto nowy odcinek zakopianki, S7 pod Skarżyskiem Kamienną. Przed Sylwestrem GDDKiA chce także podpisać nowe umowy.

Ale jak to głosi pewne popularne ogłoszenie, szybko i tanio nie będzie dobrze: część dróg będzie niedokończona.  Na zakopiance będzie tylko jeden pas, na autostradzie A1 zamknięte będą kluczowe dwa węzły, do tego prędkość ma być ograniczona do 70-80 km/h.

Czy za prezent można uznać informacje z USA dotyczące dynamiki zamówień na dobra trwałego użytku, które zostaną opublikowane 24 grudnia? Chyba niekoniecznie.

To już prędzej polskie dane, które GUS przedstawi również w Wigilię: koniunktura w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu i usługach 2000-2019 (grudzień 2019).

Ale uwaga – w „papierowym” Parkiecie tego Państwo nie znajdą, bo trudno je publikować tydzień po fakcie. Świąteczne numery przygotowujemy już 23 grudnia.

A teraz czas na choinkę. Jeden pan sprzedaje taką, co to odkąd ją czasem zapala, to już kilka razy pojawiła się u niego Matka Boska z Jezusem. A Kacper, Melchior i Baltazar wpadają często. Ile to może z człowiekiem zrobić marihuana w doniczce…

Z choinek cieszą się koty – ileż radości daje skakanie po gałązkach, nie mówiąc o szczęściu przewrócenia drzewka.

Cieszą się też psy – zwłaszcza ten jeden, z reklamy, co to całe Święta dla niego i wszystkim życzy Wesołych Psiąt.

Biorąc pod uwagę to, co się z polskim narodem od paru lat wyprawia chyba właśnie takie życzenia będą najbardziej neutralne. Czego Państwu i sobie życzę.

Źródło: aleBank.pl