Webinarium: Bezhasłowe, adaptacyjne uwierzytelnianie, zerowe zaufanie, 24 listopada 2020 r.

Webinarium: Bezhasłowe, adaptacyjne uwierzytelnianie, zerowe zaufanie, 24 listopada 2020 r.
Fot. stock.adobe.com / Sikov
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Słaba ochrona tożsamości to problem wielu organizacji. W praktyce często widzimy, że użytkownicy używają tych samych haseł na kontach prywatnych i aplikacjach firmowych. Większość firm łączy obecnie usługi wewnętrzne i usługi w chmurze. W przypadku takiego hybrydowego modelu ciężko jest zastosować zabezpieczenia sprawdzające się w przypadku lokalnych zasobów. Zakres bezpieczeństwa należy dostosować do samego użytkownika ‒ podkreślają eksperci z Thales Group.

Skutecznym rozwiązaniem okazuje się wdrożenie uwierzytelniania wieloskładnikowego (MFA).

Jeśli jednak umożliwiamy pracownikom dostęp do usług w chmurze zewnętrznie lub do usług wewnętrznych za pośrednictwem VPN, należy zadbać o to, aby dane te nie zostały naruszone.

Przejrzyste szyfrowanie

Rozwiązaniem jest wprowadzenie przejrzystego szyfrowania danych i oddzielenie samego klucza szyfrowania od zaszyfrowanych danych. Najlepiej przechowując ten klucz w sejfie HW HSM (Hardware Security Module).

Przejrzyste szyfrowanie może ponadto zapewnić, że tylko autoryzowany i uwierzytelniony użytkownik (za pomocą MFA) może pracować z danymi tak, jakby dane nie były szyfrowane. Nieautoryzowany użytkownik na przykład administrator, ale też potencjalny atakujący zobaczy dane tylko w postaci zaszyfrowanej.

Platforma SafeNet Trusted Access

Rozwiązaniem powyższych problemów, a nawet więcej jest platforma SafeNet Trusted Access firmy Thales. Jest to narzędzie kompletne, dostarczające bezpieczny dostęp pracowników i ich urządzeń do lokalnych zasobów firmowych, jak i również tych, które zlokalizowane są w chmurze.

Pojedyncze oraz inteligentne logowanie dzięki funkcji Smart SSO i adaptacyjne uwierzytelnianie oparte o dodatkowy kontekst, maksymalizują komfort codziennego użytkowania.

Dokładając do tego szeroki wybór tokenów uwierzytelniających, użytkownicy otrzymują nowoczesne i kompletne rozwiązanie o najwyższym poziomie bezpieczeństwa i wygodzie korzystania.

Webinarium już 24 listopada 2020 r.

Zapraszamy na webinarium, w trakcie którego wytłumaczymy podstawowe pojęcia i powiemy do czego i po co stosować silne uwierzytelnianie w organizacji.

Wyjaśnimy co rozumiemy przez bezhasłowe uwierzytelnianie… i czym jest uwierzytelnianie adaptacyjne.

Webinar odbędzie się 24 listopada 2020 o godz. 10:00.

Dostęp jest darmowy, a zarejestrować można się tutaj: >>REJESTRACJA<<


Agenda webinarium

Godzina: 10:00-12:30

  • Dla ustalenia uwagi: CBA, MFA, SSO, IAM i tym podobne – po co nam to wszystko?
  • Trendy, nowe technologie… i nowe zagrożenia;
  • Stare dobre CBA… a gdyby tak wyrzucić plastik?
  • Dlaczego: IAM+SSO+MFA=STA;
  • Rozwiązanie „passwordless” – co to w zasadzie znaczy?
  • Uwierzytelnianie adaptacyjne;

Webinarium poprowadzi: Jarosław Ulczok, Thales.

Zapraszamy do rejestracji!

Thales Group

Źródło: aleBank.pl