Warta jako pierwsza firma ubezpieczeniowa z ofertą PPK

Warta jako pierwsza firma ubezpieczeniowa  z ofertą PPK
Fot. Warta
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Warta jako pierwsza firma ubezpieczeniowa potwierdza prowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych.

#Warta jako pierwsza firma ubezpieczeniowa potwierdza prowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych #PPK #emerytury

Ustawę o pracowniczych planach kapitałowych już od 1 lipca przyszłego roku zastosują podmioty zatrudniające, według stanu na dzień 31 grudnia 2018 r., co najmniej 250 osób.

W gronie firm oferujących Pracownicze Plany Kapitałowe znajduje się Warta. Co więcej, jest to pierwsza firma ubezpieczeniowa, która potwierdziła ten krok. PPK Warta będzie oferowane i prowadzone przez spółkę życiową TUnŻ Warta. Jak wynika z badania Polskiej Izby Ubezpieczeń najwięcej badanych wskazało właśnie zakłady ubezpieczeń na życie jako instytucje najbardziej godne zaufania.

Czytaj także: Dzięki PPK emerytura wyższa aż o 36 proc. przez 10 lat?

– System emerytalny w Polsce potrzebował nowego, świeżego impulsu, który będzie wspierał Polaków w odkładaniu pieniędzy na przyszłość. Takim systemem z pewnością są Pracownicze Plany Kapitałowe, dające realną szansę na podniesienie wysokości kwoty, jaką będziemy otrzymywać po przejściu na emeryturę. PPK jest projektem długoterminowym, warto zatem współpracować przy nim z firmą, która spełnia kilka istotnych kryteriów. Z pewnością powinna mieć ona silne fundamenty finansowe oraz umiejętność efektywnego zarządzania pieniędzmi klientów. Niezaprzeczalnym atutem będzie również bogate doświadczenie w prowadzeniu programów ubezpieczeniowych dla zakładów pracy i ich pracowników. Warta już dziś te kryteria spełnia, obsługując ponad 5 mln klientów w tym 720 tys. pracowników i ich rodzin, korzystających z ochrony życia i zdrowia w ramach grupowych programów ubezpieczeniowych i inwestycyjnych. To moim zdaniem jedna z kluczowych rekomendacji naszej firmy – tłumaczy Jarosław Parkot, prezes zarządu Warty.

Źródło: Warta