Waldemar Zbytek: Nasi partnerzy w uczelniach oczekują rozwoju programu

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

140526.zbytek.400xWypowiedź dla aleBank.pl: Waldemar Zbytek, Wiceprezes Zarządu, Centrum Prawa Bankowego i Informacji

Maciej Małek: Jesteśmy na półmetku dwudniowego spotkania koordynatorów projektu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem. Jakie wnioski, obserwacje po pierwszym dniu? Co oczekujemy od tego, co zaplanowano w agendzie na dziś?

Waldemar Zbytek: Przede wszystkim widzimy bardzo duże zainteresowanie ze strony uczelni. Zainteresowanie wręcz zaskakujące, tzn. oczekiwanie uczelni na bardzo szybki rozwój programu, współpracy, zarówno w zakresie ilościowym – aby było coraz więcej wykładów, więcej wspólnych konferencji, jak i w zakresie jakościowym – aby współpraca objawiała się nowymi elementami, nową jakością współpracy. Mamy pierwsze efekty wczorajszego dnia. Pierwsze spotkania i konferencje w terenie, które chcemy wspólnie organizować po propozycjach przedstawicieli uczelni. Widzimy też wielkie zainteresowanie uczelni jeżeli chodzi o rozwój tematyczny programu – aby pojawiały się nowe tematy, nowi partnerzy programu szkoleniowego dla studentów i – jak wczoraj słyszeliśmy – przedstawicieli np. bankowości spółdzielczej – również deklaracje w sppawie, że właśnie takie podmioty chcą do programu przystąpić i chcą pomagać dotychczasowym partnerom Nowoczesnego Zarządzania Biznesem w rozwoju projektu.

MM: To cenne deklaracja, ale jakie warunki w sferze organizacji muszą jeszcze zostać spełnione abyśmy mieli realną szansę rozbudowy programu na miarę oczekiwań jego uczestników?

WZ: Przede wszystkim rzeczywiście miara oczekiwań uczestników przerosła nasze plany i zamierzenia sprzed dwóch lat. W związku z tym musimy pozyskać nowych partnerów współfinansujących program – to jest poza dyskusją. Skala współpracy wymaga rozwoju także struktury, która będzie koordynowała tę współpracę. Dzisiaj to 118 uczelni, współpracę z którymi koordynujemy zaledwie sześcioma osobami. Jeśli chcemy tę współpracę w zakresie poszczególnych uczelni znacząco zwiększyć to będziemy także musieli zwiększyć ilość osób, które na uczelnie w Polskę jeżdżą. To nie są uczelnie tylko w Warszawie, Poznaniu – to 118 uczelni w zasadzie w każdym miejscu Polski i niekiedy prosty wykład, spotkanie, które trwa godzinę wymaga całego dnia.

MM: W zgodnej ocenie partnerów projektu – tak wynikało z rozmów kuluarowych – dynamika projektu przerosła także ich oczekiwania.

WZ: Myślę, że tak. Ona przerosła oczekiwania z jednego punktu widzenia – niewiele osób w Polsce zdaje sobie sprawę ile tak naprawdę uczelni jest, ile uczy przyszłych menagerów. Pierwotnie zakładaliśmy iż możliwe, że 50, 60 uczelni będzie zainteresowanych współpracą z nami. Dzisiaj zatrzymujemy projekt przy 118 chociaż de facto jeśli byśmy tego nie zrobili doszlibyśmy do 150. Organizacyjnie jednak nie jesteśmy w stanie już w tej chwili tego objąć. Musimy doprowadzić do rozwoju samego programu i zwiększenia ilości partnerów, którzy wspomagają program. Dopiero wtedy możemy przejść do drugiego etapu czyli rozwoju współpracy z uczelniami, co również wymaga większego zaangażowania naszych partnerów obecnych.

aleBank.pl

Zobacz rozmowę w wersji wideo: „Waldemar Zbytek: Nasi partnerzy w uczelniach oczekują rozwoju programu”