Waldemar Buda nowym ministrem rozwoju i technologii

Waldemar Buda nowym ministrem rozwoju i technologii
Waldemar Buda Fot. Ministerstwo Rozwoju i Technologii
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Prezydent powołał dotychczasowego wiceministra funduszy i polityki regionalnej Waldemara Budę na stanowisko ministra rozwoju i technologii. Nowy minister odebrał nominację i złożył przysięgę.

Waldemar Buda został powołany w skład Rady Ministrów na urząd ministra rozwoju i technologii na wniosek prezesa Rady Ministrów.

„To jest niezwykle ważne wyzwanie, bo to jest takie – można powiedzieć – ministerstwo przyszłości. To to ministerstwo właśnie z uwagi na rozwój i na te aspekty technologiczne jest tym, które jest odpowiedzialne za to oblicze Rzeczypospolitej na przyszłość, czy ona będzie państwem nowoczesnym w znaczeniu technologicznym” – powiedział Duda po wręczeniu nominacji.

Przypomniał, że Waldemar Buda w Ministerstwie Rozwoju „nie jest człowiekiem nowym”, bo „od lat obraca się w tej dziedzinie”.

Doświadczenie zawodowe

Przed objęciem teki ministra rozwoju Waldemar Buda pełnił stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, wcześniej jednak pełnił tę funkcję w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Od 23 lipca 2019 r. jest również pełnomocnikiem rządu do spraw partnerstwa publiczno-prywatnego.

Czytaj także: Premier zdymisjonował ministra rozwoju i technologii Piotra Nowaka; w tle zamieszanie wokół KPO >>>

Jest absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W latach 2007-2011 odbył aplikację radcowską. W 2011 roku uzyskał uprawnienia radcy prawnego i otworzył kancelarię radcowską. Od 2011 roku jako radca prawny pracował w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – agencji płatniczej środków Europejskiego Funduszu Rolnego.

Od 2014 wykonywał mandat radnego rady miejskiej w Łodzi. W 2015 działał w biurze pomocy prawnej kandydata na prezydenta RP Andrzeja Dudy. W wyborach parlamentarnych w 2015 został wybrany na posła na Sejm.

Źródło: ISBnews