W Santander Bank Polska założysz firmę przez internet

W Santander Bank Polska założysz firmę przez internet
Źródło: Santander Bank Polska
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W Santander Bank Polska można założyć firmę bez wychodzenia z domu, poprzez usługi Santander internet. Klienci planujący własny biznes w kilku prostych krokach rozpoczną działalność gospodarczą, założą konto firmowe i będą mogli również zarządzać finansami w bankowości Mini Firma.
Klienci @SantanderBankPL planujący własny biznes w kilku krokach rozpoczną działalność gospodarczą, założą konto firmowe i będą mogli również zarządzać finansami w bankowości Mini Firma #Santander

Santander Bank Polska rozwija swoje produkty i usługi z myślą o ułatwianiu codziennego bankowania klientom, także tym, którzy dopiero zakładają swój biznes. Bank wprowadził rejestrację jednoosobowej działalności gospodarczej w CEiDG poprzez bankowość internetową. Usługa dostępna jest dla klientów indywidualnych w bankowości internetowej Santander internet. Złożenie wniosku odbywa się całkowicie online – bez wizyty w urzędzie, bez wizyty kuriera, bez konieczności weryfikacji wideo ani przelewem.

Wraz z rejestracją firmy klienci otworzą „Konto Firmowe Godne Polecenia” w specjalnej promocji oraz usługi bankowości internetowej Mini Firma, do zarządzania finansami online.

Czytaj także: Santander Bank Polska: MŚP, które zawiesiły działalność gospodarczą, zwolnione z wybranych opłat i prowizji przez trzy miesiące >>>

Jak wskazują aktualne dane Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej, choć w czasie pandemii liczba nowo zakładanych firm jest mniejsza niż jeszcze na początku bieżącego roku, to nadal rejestrowanych jest wiele nowych podmiotów: w kwietniu br. 13 521 firm, a w maju działalność rozpoczęły już 22 274 firmy.

Rozwiązania pomagające w zarządzaniu firmą na co dzień

 – Świetnie rozumiemy, z jakimi wyzwaniami mierzą się osoby, które po raz pierwszy zakładają działalność gospodarczą. Chcemy ułatwiać klientom ten proces tak, aby był wygodny i możliwy do przeprowadzenia bez wychodzenia z domu. Proponujemy ponadto rozwiązania, które pomagają w zarządzaniu firmą na co dzień – nowoczesne konto, a także usługi m.in. eKsięgowości czy Kantoru Santander. W krótkim czasie z możliwości założenia firmy online w naszym banku skorzystało już ponad 500 nowych przedsiębiorców – podkreśla Mateusz Hammer, menedżer segmentu MŚP w Santander Bank Polska.

Niezbędnik dla przedsiębiorców

Dla klientów zainteresowanych założeniem firmy online Bank przygotował na stronie internetowej specjalnie opracowany niezbędnik. Znajdują się tam informacje o tym, co jest potrzebne do wypełnienia wniosku oraz jakie warunki trzeba spełnić, by założyć firmę.

Dodatkowo, podczas wypełniania wniosku klienci mogą skorzystać z bezpłatnej, telefonicznej porady eksperta księgowego inFakt, który wyjaśni wątpliwości dotyczące zawartości wniosku i prawnej strony procesu zakładania firmy.

 – To kolejne rozwiązanie Santander Bank Polska, którego celem jest zwiększenie dostępności produktów finansowych dla wszystkich grup klientów, tym razem dla nowo powstających firm. Takie działania sprawiają, że w jeszcze większym stopniu możemy wywiązywać się ze swojej obietnicy Banku Jaki Chcesz. Wsłuchujemy się w potrzeby przedsiębiorców. W obecnej sytuacji dla naszych klientów najważniejsza jest możliwość realizowania codziennych potrzeb związanych z bankowaniem zdalnie. Firmy doceniają także proponowane im przez nas działania ułatwiające przetrwanie kryzysu – m.in. obniżanie i znoszenie części opłat czy subwencje w ramach tarczy antykryzysowej – dodaje Mateusz Hammer.

Usługa jest dostępna dla klientów indywidualnych, będących pełnoletnimi obywatelami polskimi. Aby z niej skorzystać potrzebny jest aktualny dowód osobisty i profil zaufany, którym klient „podpisze” wniosek. Firma i konto są aktywne nawet już następnego dnia roboczego.

Źródło: Santander Bank Polska