W Polsce powinno być ponad 1 mln 200 tysięcy terminali do płatności bezgotówkowych

W Polsce powinno być ponad 1 mln 200 tysięcy terminali do płatności bezgotówkowych
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Robert Łaniewski prezes Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego mówi o najważniejszych tematach, które będą poruszane podczas VII Kongresu Cashless, który odbędzie się w dniach 19-20 marca w Warszawie.

#Robert Łaniewski: Zbliżamy się do liczby 750 tysięcy terminali na rynku, ale aby nastąpiło pełne nasycenie rynku potrzeba jeszcze pół miliona terminali płatniczych #FROB #Visa #Mastercard @bezgotówkowa @rzecznikKIR @MiesiecznikBANK

Zdaniem Roberta Łaniewskiego prezesa Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego, o powodzeniu rozwoju obrotu bezgotówkowego w Polsce zdecydują klienci. Dlatego główne dyskusje podczas VII Kongresu Cashless będą się koncentrowały wokół pytania – jak przekonać do płatności bezgotówkowych jak najwięcej klientów.

Inne tematy to nowoczesne urządzenia płatnicze, które zmieniają rynek, a także przepisy, które regulują rynek płatności w Polsce, i które w tym roku znacznie się zmieniają.

Potrzeba jeszcze pół mln terminali

W opinii Roberta Łaniewskiego program rozwijania płatności bezgotówkowych prowadzony przez Fundację Polska Bezgotówkowa i zainstalowanie w ubiegłym roku ponad 100 tysięcy terminali płatniczych pozwala mieć nadzieję na przyśpieszenie rozwoju obrotu bezgotówkowego w naszym kraju. W tej chwili zbliżamy się do liczby 750 tysięcy terminali na rynku, ale aby nastąpiło pełne nasycenie rynku potrzeba jeszcze pół miliona terminali płatniczych – mówi prezes Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego.