W ferie nie zapomnij o ubezpieczeniu

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

zima.ferie.250x188W pięciu województwach rozpoczęły się już ferie zimowe. Zaczyna się więc okres kiedy wielu Polaków korzysta z urlopu, aby spędzić czas ze swoimi dziećmi. Expander ostrzega, że jeśli ferie chcemy spędzić na nartach lub snowboardzie warto pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu, nawet jeśli planujemy szusować tylko po polskich stokach.

Gdy wysyłamy dziecko na obóz narciarski w cenę imprezy zawsze wliczone jest odpowiednie ubezpieczenie. Wiele osób samodzielnie organizuje jednak wyjazd w góry. W takiej sytuacji warto pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia. Narty, czy snowboard są bowiem sportem narażającym na kontuzje, które zdarzają się nawet osobom jeżdżącym bardzo dobrze. Przede wszystkim przydatne może być więc ubezpieczenie NNW, czyli następstw nieszczęśliwych wypadków. Dzięki niemu w sytuacji, gdy rodzić lub dziecko dozna uszczerbku na zdrowiu zostanie wypłacone odszkodowanie. Ochrona może również obejmować śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Warto jednak chronić się nie tylko przed tym, co może nam się przydarzyć, ale również na wypadek jeśli wyrządzimy komuś krzywdę. Do tego służy ubezpieczenie OC czyli odpowiedzialności cywilnej. W tym przypadku ubezpieczyciel pokrywa koszty odszkodowania jakie musielibyśmy zapłacić za spowodowanie uszkodzenia ciała lub uszkodzenie mienia innej osoby. Może być więc ono przydatne zarówno jeśli w kogoś uderzymy i zrobimy mu krzywdę jak również jeśli tylko niechcąco zniszczymy komuś drogi sprzęt narciarski czy nawet odzież.

W przypadku jeśli szusować chcemy za granicą warto również wykupić ubezpieczenie kosztów leczenia i ratownictwa. Co prawda w krajach Unii Europejskiej za darmo możemy korzystać z publicznej służby zdrowia (dzięki karcie EKUZ). Trzeba jednak pamiętać, że chroni nas ono tylko częściowo, zgodnie z zasadami obowiązującymi w danym państwie. Za niektóre usługi, które w naszym kraju są bezpłatne, w innych krajach trzeba słono zapłacić. Dla przykładu warto posiadać ubezpieczenie pokrywające koszty akcji ratowniczych czy transport medyczny do kraju.

Co istotne zakup ubezpieczeń w obecnych czasach nie wymaga zbyt wiele zachodu. Można to bardzo szybko załatwić przez Internet, nawet na jeden dzień przed wyjazdem. Co ciekawe bardzo łatwo można również znaleźć ubezpieczenie w atrakcyjnej cenie. Wystarczy skorzystać z  internetowej porównywarki ubezpieczeń jak np. www.ubezpieczenia.expander.pl.

Klienci mogą przed zakupem samodzielnie określić zakres ochrony. Cały proces zakupu składa się z trzech kroków: ustalenie warunków, porównania cen, zakup polisy. Wszystko trwa zaledwie kilka minut po których klient otrzymuje polisę na podany adres email. Otrzymuje również smsa z numerem polisy i numerem na który należy dzwonić jeśli będzie chciał zgłosić szkodę.

Jarosław Sadowski
Główny Analityk formy Expander