W Banku Pekao kredyt hipoteczny bez wkładu własnego

W Banku Pekao kredyt hipoteczny bez wkładu własnego
Fot. stock.adobe.com/Robson90
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Najnowsza oferta kredytu hipotecznego w Banku Pekao S.A. skierowana jest do osób, które posiadają zdolność kredytową, ale nie mają wkładu własnego.

Nowa oferta Banku Pekao S.A. wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy marzą o własnym mieszkaniu lub domu, mają zdolność kredytową, ale nie dysponują środkami na wkład własny.

Gwarancje BGK

Dzięki gwarancji BGK kredytobiorca nie będzie musiał mieć wkładu własnego, aby dostać kredyt. Gwarancja wyniesie od 10% do 20% poniesionych wydatków, maksymalnie do 100 000 zł. Klienci będą mogli sami wybrać rodzaj oprocentowania: stałe lub zmienne. Kredyt będzie można wziąć w polskich złotych na okres od 15 do 30  lat, i będzie można go przeznaczyć na zakup mieszkania lub domu oraz pokrycie kosztów jego wykończenia lub remontu, na budowę domu i jego wykończenie, a także na kupno domu w trakcie jego budowy i jej sfinalizowanie.

Czytaj także: „Mieszkanie bez wkładu własnego”: w PKO Banku Polskim już można złożyć wniosek o kredyt z programu >>>

– Chcemy ułatwić klientom spełnienie marzeń o posiadaniu własnego mieszkania, czy domu. Nasza oferta jest skierowana zarówno do rodzin jak i klientów indywidualnych, którzy nie posiadają wystarczających środków finansowych na pokrycie wkładu własnego. Jeśli w trakcie spłaty kredytu rodzina powiększy się o kolejne dzieci, część kredytu zostanie spłacona. Klient dostanie 20 000 zł w przypadku urodzenia drugiego dziecka, a przy kolejnym dziecku nawet 60 000 zł na spłatę kredytu. Maksymalnie upraszczamy proces i wniosek o spłatę rodzinną składa się za pośrednictwem Banku, nie później niż w ciągu roku, licząc od dnia powiększenia rodziny. Dodatkowo do czasu ustanowienia hipoteki w Pekao nie podwyższamy oprocentowania, nie będą również pobierane koszty ubezpieczenia pomostowego, dzięki czemu warunki cenowe są jeszcze bardziej atrakcyjne i klient ponosi niższe koszty, co jest szczególnie ważne na początkowym etapie zanim klient nie przyzwyczai się do nowych rat w budżecie – powiedział Piotr Gołąb, dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego w Pekao SA.

Zasady przyznawania kredytów z programu „Mieszkanie bez wkładu własnego”

Kredyt z gwarancją BGK mogą otrzymać osoby indywidualne, małżeństwa bez dzieci lub rodzice wychowujący co najmniej jedno wspólne dziecko, jeśli nie są właścicielami żadnej innej nieruchomości i w ciągu 5 lat przed złożeniem wniosku nie dokonały jej zbycia w drodze darowizny na rzecz najbliższej rodziny a także osoby, które mają co najmniej dwójkę dzieci i są właścicielami mieszkania lub domu o metrażu określonym w Ustawie z dnia 1 października 2021 r. o gwarantowanym kredycie mieszkaniowym.

Kredyt z gwarancją BGK w Banku Pekao S.A. można otrzymać na atrakcyjnych warunkach, z marżą na poziomie 1,94%. Aby otrzymać promocyjną ofertę nie wymagamy zakupu dodatkowych ubezpieczeń kredytobiorcy, jedynie ubezpieczenie kredytowanej nieruchomości, które jest obowiązkowym zabezpieczeniem kredytu.

Źródło: Bank Pekao SA