W bankach spółdzielczych SGB ruszają przelewy na telefon BLIK

W bankach spółdzielczych SGB ruszają przelewy na telefon BLIK
Źródło: SGB
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W najbliższych dniach klienci banków spółdzielczych SGB otrzymają możliwość skorzystania z nowej usługi w aplikacji mobilnej SGB Mobile. Będą to przelewy na telefon BLIK. Rozwiązanie znane jest już użytkownikom aplikacji innych banków, a teraz będzie ono dostępne również dla korzystających z SGB Mobile. Dzięki niemu będą oni mogli przekazać pieniądze innym użytkownikom natychmiast, przez 7 dni w tygodniu, bez znajomości numeru rachunku bankowego.

– W ramach strategii „Mobilnego przyspieszenia” podjęliśmy decyzję, aby wyposażyć naszych klientów w cyfrowe formy płatności mobilnych. Uruchomieniem przelewu na telefon BLIK uzupełniamy tę ofertę, która zawiera już komplet rozwiązań dostępnych na polskim rynku. Dzięki temu każdy z naszych klientów może wybrać formę płatności dopasowaną do swoich potrzeb – mówi Błażej Mika, wiceprezes Zarządu SGB-Banku SA, odpowiadający za pion technologii i operacji.

Jedna z najchętniej wykorzystywanych usług w aplikacjach bankowych

W opiniach klientów przelew na telefon BLIK to jedna z najchętniej wykorzystywanych usług w aplikacjach bankowych. Umożliwia natychmiastowe przekazanie pieniędzy na rachunki w różnych bankach, które obsługują te funkcję BLIKA. Usługa cieszy się szczególną popularnością wśród młodych klientów.

Czytaj także: Konto na selfie – nowa funkcja w aplikacji SGB Mobile >>>

– To kolejne udogodnienie wprowadzane dla klientów Banków Spółdzielczych SGB, którzy zyskają możliwość korzystania z funkcjonalności przelewów na telefon BLIK. Jest to uzupełnienie dotychczasowej oferty BLIK w naszych bankach, ponieważ wcześniej mogli oni już korzystać z płatności w sieci, sklepach stacjonarnych czy wypłat z bankomatów. Otrzymaliśmy już certyfikację od Polskiego Standardu Płatności na dostarczenie tego rozwiązania dla klientów. Od 1 października rozpoczynamy etap testowania w ramach family & friends – mówi Artur Józefowski, dyrektor Biura Bankowości Mobilnej i Internetowej SGB-Banku.

Kolejne banki będą sukcesywnie udostępniać przelewy na telefon BLIK

Pierwsze banki Grupy SGB udostępnią przelew na telefon BLIK dla swoich klientów w pierwszej połowie miesiąca, a kolejne będą sukcesywnie dołączane do tego grona.

Obecnie już ponad 10 milionów użytkowników bankowych aplikacji mobilnych w Polsce może wysyłać i odbierać tego typu przelewy. Oznacza to, że od teraz klienci banków SGB będą mogli przekazać pieniądze swoim znajomym natychmiast, także do innego banku.

Płatności natychmiastowe w oparciu o aplikację mobilną banku są dziś najbardziej oczekiwanym przez klientów rozwiązaniem.

– Nie tylko ułatwiają życie i wzajemne rozliczenia, ale stają się standardem, bez którego wielu klientom trudno dziś sobie wyobrazić nowoczesną bankowość. Tylko w pierwszym półroczu tego roku użytkownicy BLIKA zrealizowali ponad 44 mln tego typu transakcji. Wierzymy, że klienci banków SGB bardzo szybko pokochają nowy sposób rozliczania się – mówi Marcin Waldowski, dyrektor departamentu rozwoju produktu w Polskim Standardzie Płatności, operatorze systemu BLIK.

Źródło: Spółdzielcza Grupa Bankowa / SGB