W Alior Banku kredyt hipoteczny bez marży w pierwszym roku spłaty

W Alior Banku kredyt hipoteczny bez marży w pierwszym roku spłaty
Fot. Alior Bank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Alior Bank przygotował promocję kredytów hipotecznych, w ramach której w pierwszym roku spłaty kredytu wysokość raty jest uzależniona tylko od wskaźnika referencyjnego WIBOR 3M. Bank zrezygnował bowiem z pobierania marży w tym okresie.

– Pomimo trudnych warunków rynkowych Alior Bank systematycznie realizuje strategię zwiększania udziału w rynku kredytów hipotecznych. Obecnie proponujemy klientom naszą nową ofertę „Lekki Start”, bez marży w pierwszym roku spłaty kredytu – mówi Grzegorz Olszewski, Prezes Zarządu Alior Banku.

Brak prowizji za przygotowanie i zawarcie umowy

Brak marży w okresie pierwszego roku spłaty kredytu, a następnie niższa, promocyjna marża już od 1,8 pp. będzie stałym, niezmiennym składnikiem oprocentowania kredytu, obowiązującym do końca trwania umowy. Oprócz tego Alior Bank nie pobierze prowizji za przygotowanie i zawarcie umowy. Kredyt hipoteczny można otrzymać na kwotę od 100 tys. zł do 3 mln zł, na okres maksymalnie 35 lat.

Czytaj także: Wakacje kredytowe: Alior Bank zwiększył szacunek kosztów do 502 mln zł >>>

Klienci nadal poszukują atrakcyjnych możliwości kredytowania. Chcąc ułatwić im ten wybór, Alior Bank proponuje wyjątkową – obecnie jedyną tego typu – ofertę. Rezygnując z marży w pierwszym roku spłaty kredytu, chcemy ułatwić klientom podjęcie decyzji i na początku trwania umowy ułatwić lekki start. Zakup nieruchomości wiąże się także z jej wykończeniem i adaptacją, stąd tak ważne jest obniżenie kosztów kredytowania na tym etapie mówi Rafał Litwińczuk, Wiceprezes Zarządu Alior Banku, nadzorujący Obszar Klienta Indywidualnego.

Warunkiem otrzymania promocyjnej oferty kredytu hipotecznego w Alior Banku

Warunkiem otrzymania i utrzymania promocyjnej oferty „Lekki Start”, po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej banku, jest posiadanie lub otwarcie, najpóźniej w dniu zawarcia umowy kredytu, Konta Jakże Osobistego z wpływem wynagrodzenia w Alior Banku, zawarcie umowy o kartę płatniczą (debetową), umowy o świadczenie usług oferowanych przez Bank dla osoby fizycznej, wykupienie ubezpieczenia na życie dostępnego w ofercie banku. Następnie w całym okresie trwania umowy kredytu zasilanie konta regularnymi wpływami wynagrodzenia, korzystanie z bankowości mobilnej oraz wykonywanie transakcji kartą płatniczą na łączną kwotę minimum 300 zł miesięcznie.

Promocyjna marża dla wyższego wkładu własnego

Dodatkowo, oprócz promocji „Lekki Start”, w ramach programu „Własne M” w Alior Banku, klienci którzy będą chcieli kupić nieruchomość w Warszawie lub w Krakowie i ich okolicach, mogą otrzymać marżę na poziomie 1,79 pp. lub 1,99 pp. – w zależności od wysokości wkładu własnego. Finansowanie dostępne jest na kwotę od 100 tys. zł do 3 mln zł, na okres maksymalnie 35 lat. Promocyjna oferta obowiązuje do 31 grudnia br.

Promocyjna marża dla wkładu własnego na poziomie 20 proc. wartości kredytowanej nieruchomości wynosi 1,79 pp. W przypadku wkładu stanowiącego mniej niż 20 proc. kwoty – 1,99 pp. Z takich samym warunków mogą skorzystać także osoby, które chciałyby zrefinansować kredyt mieszkaniowy w innym banku. Wysokość marż nie wiąże się z dodatkowymi kosztami (np. zawarciem umowy ubezpieczenia na życie).

Warunkiem skorzystania z promocyjnych ofert w ramach programu „Własne M” jest posiadanie w Alior Banku, najpóźniej w dniu zawarcia umowy kredytu, Konta Jakże Osobistego z wpływem wynagrodzenia, zawarcie umowy o kartę płatniczą (debetową), umowy o świadczenie usług oferowanych przez bank dla osoby fizycznej. Następnie w całym okresie trwania umowy kredytu zasilanie konta regularnymi wpływami wynagrodzenia, korzystanie z bankowości mobilnej oraz wykonywanie transakcji kartą płatniczą na łączną kwotę minimum 300 zł miesięcznie. Warunki w ramach programu „Własne M” obowiązywać będą do 31 grudnia br.

Źródło: Alior Bank