Volkswagen Bank: konto firmowe z korzyściami dla MŚP

Volkswagen Bank: konto firmowe z korzyściami dla MŚP
Fot. Volkswagen Financial Services
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Volkswagen Bank, który dostarcza produkty bankowe w ramach Volkswagen Financial Services, wystartował z promocją konta firmowego z kartą Visa. Na przedsiębiorców czeka m.in. 0 zł opłaty za korzystanie z karty, darmowe otwarcie konta czy szeroki zakres ubezpieczenia. Dodatkowo bank oferuje wsparcie w odzyskiwaniu należności.

Konto firmowe powinno odzwierciedlać potrzeby współczesnych, mobilnych przedsiębiorców. Towarzyszyć im w codziennej pracy i być zawsze pod ręką – na przykład pod postacią w pełni funkcjonalnej aplikacji mobilnej. W standardzie powinien być dostęp do konta przez bankowość internetową, a także przez profesjonalną infolinię. Kontrola finansów to zdecydowanie jeden z ważniejszych aspektów skutecznego zarządzania własną organizacją.

Bezpieczna karta w biznesie

Szukając dla siebie optymalnego rozwiązania, warto przeanalizować ofertę rachunku Plus Konto Biznes od Volkswagen Bank. Zwłaszcza, że od kwietnia bank startuje z nową ofertą. Przedsiębiorcy, którzy do września zamówią pierwszą kartę Visa Business, mogą skorzystać z 6 miesięcy bezpłatnej obsługi, liczonej od dnia wydania. Ponadto za 0 zł otrzymają ubezpieczenie karty.

– Karta debetowa Visa Business do rachunku Plus Konto Biznes pozwala na dokonywanie płatności zbliżeniowych, bezpieczne zakupy w Internecie, wypłaty gotówki w bankomatach oraz w POS w ramach Visa Cash Back. To jednocześnie wygodne narzędzie do zarządzania wydatkami w firmie – podkreśla Daria Pawęda, Dyrektor Departamentu Rozwoju Biznesu i Obsługi Klienta w Volkswagen Bank.

Duże udogodnienie stanowi fakt, że do jednego rachunku Plus Konto Biznes można zamówić kilka kart i udostępnić je pracownikom, utrzymując cały czas kontrolę nad przepływem firmowych pieniędzy.

Zatory płatnicze zmorą MŚP

Jak wynika z ostatniego raportu PARP, mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią aż 99,8 proc. ze wszystkich 2,2 mln firm w Polsce. Pracuje w nich 6,75 mln osób. Co trzeci badany w raporcie PARP deklaruje, że kontrahenci, którzy spóźniają się z płatnościami, są dla jego firmy problemem (w poprzedniej edycji mówił tak co piąty przedsiębiorca). Jeszcze boleśniej sytuacja prezentuje się we wnioskach z badania KRD i NFG. Tutaj aż 56 proc. właścicieli firm twierdzi, że największą barierę finansową do dalszego rozwoju stanowią dla nich właśnie faktury płacone po terminie.

Czytaj także: Volkswagen Bank przyspiesza mobilnie >>>

Powyższe dane wskazują, MŚP zdecydowanie potrzebują spokoju finansowego. Licząc się z głosem swoich klientów, Volkswagen Bank dołączył do oferty usługę odzyskiwania należności z tytułu niezapłaconych faktur, którą realizuje firma Vindicat. Tym samym bank wspiera swoich klientów w tym, co najważniejsze – zachowaniu płynności finansowej, niezbędnej do rozwoju biznesu.

Problem zatorów płatniczych jest dużym wyzwaniem dla firm w Polsce. Wiele z nich nie automatyzuje procesu związanego z monitorowaniem płatności i skutecznym odzyskiwaniem należności.

– Vindicat, jako lider windykacji online w Polsce, automatyzuje ten proces od momentu wystawienia faktur w systemie. Dzięki zastosowanym innowacjom, skuteczność procesu monitoringu i windykacji na etapie polubownym wynosi ponad 90 proc. Nasza współpraca z Volkswagen Bank spotkała się z dużym zainteresowaniem przedsiębiorców. Jestem przekonany, że przyczyni się ona do zwiększenia świadomości prawidłowego zarządzania płynnością finansową w firmie – mówi Bogusław Bieda, Prezes Zarządu Vindicat.pl.

Volkswagen Bank, działający w ramach Volkswagen Financial Services, specjalizuje się w działalności kredytowej i depozytowej. Oferuje m.in. konta firmowe, lokaty, karty bankowe, kredyty, w tym także linię produktów bankowych dla klasycznej motoryzacji. Więcej informacji na stronie internetowej Volkswagen Financial Services.

Źródło: Volkswagen Bank