VMware przedstawia Workstation™ 10

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

komputery.01.250xVMware wprowadza na rynek kolejną edycję platformy do wirtualizacji - VMware Workstation™ 10, która pozwala uruchamiać maszyny wirtualne na komputerach PC.

VMware, Inc. (NYSE: VMW), globalny lider w dziedzinie wirtualizacji i infrastruktury chmury, zaprezentował VMware Workstation™ 10 – najnowszą edycję wielokrotnie nagradzanego oprogramowania do wirtualizacji. Rozwiązanie posiada szereg nowych, wydajnych funkcji i oferuje nieporównywalną wszechstronność w zakresie obsługi różnych systemów operacyjnych. Rozwiązanie VMware Workstation™ 10 zaprojektowano z myślą o profesjonalistach z sektora IT, których praca opiera się na maszynach wirtualnych.

„Premiera VMware Workstation™ 10 jest kamieniem milowym w rozwoju naszych rozwiązań, które pozwalają uruchamiać maszyny wirtualne na komputerach osobistych” – mówi Piotr Fąderski, Country Manager na Polskę i kraje bałtyckie. „Dzięki zastosowaniu najbardziej zaawansowanej platformy do wirtualizacji, Workstation™ 10 wprowadza ją na zupełnie nowy poziom i jest kontynuacją naszych działań, jako dostawcy nowatorskich i niezawodnych rozwiązań i usług dla profesjonalistów” – dodaje.

Najważniejsze ulepszenia VMware Workstation™ 10 to m.in.:

Najnowsze systemy operacyjne – Funkcja Easy Install rozpoznaje teraz system Windows 8.1 i nowe edycje systemu Linux, ułatwiając proces tworzenia nowych maszyn wirtualnych. Komputery z systemem Windows 8.1 mogą zostać zmienione w maszyny wirtualne przy pomocy łatwego w obsłudze kreatora.

Lepsza wydajność pracy – VMware Workstation 10™ pozwala tworzyć maszyny wirtualne nawet z szesnastoma procesorami wirtualnymi, 64GB pamięci, 8 TB wirtualnej przestrzeni magazynowej, obsługą standardu USB 3.0, nowym kontrolerem vSATA wykorzystującym zalety technologii SSD i dwa razy większą niż do tej pory liczbą sieci wirtualnych.

Maszyny wirtualne na czas określony Maszyny wirtualne o ograniczonym czasie działania mogą zostać zaprogramowane na automatyczne wygaszanie pracy w określonym momencie. Systemy, których programowy czas działania minął, przerywają pracę i nie restartują się bez interwencji administratora systemu, co pozwala osiągnąć zgodność z procedurami bezpieczeństwa organizacji.

Wsparcie dla czujników w urządzeniach mobilnych – VMware Workstation™ 10 oferuje pierwszy na rynku wirtualny akcelerometr, żyroskop, kompas i czujnik światła otoczenia. Dzięki nim aplikacje uruchomione na maszynach wirtualnych mogą reagować na interakcje użytkownika z urządzeniem mobilnym.

Uruchamiaj chmurę na własnym komputerze PC – VMware Workstation™ 10 pozwala użytkownikom zbudować środowisko chmury na własnym komputerze PC, korzystając z popularnych aplikacji firm Pivotal, Puppet Labs i Vagrant.

Zarządzaj platformą VMware vSphere – VMware Workstation stanowi pojedynczą konsolę umożliwiającą wykonywanie podstawowych czynności administracyjnych na platformie vSphere w każdej edycji, wliczając darmowy vSphere Hypervisor.

Źródło: VMware