VMware po raz trzeci liderem rankingu IDC

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

VMware zajął pierwsze miejsce wśród dostawców rozwiązań do zarządzania przetwarzaniem w chmurze i automatyzacji centrów przetwarzania danych.

Firma VMware Inc. zajęła pierwsze miejsce pod względem udziału w światowym rynku oprogramowania do zarządzania systemami przetwarzania w chmurze i automatyzacji centrów przetwarzania danych w rankingu opracowanym przez renomowaną agencję analityczną IDC. VMware został liderem w obu tych kategoriach już po raz trzeci z rzędu.

Wyniki raportów potwierdzają nasze zaangażowanie w tworzenie innowacyjnych rozwiązań. Są także dowodem na to, że proponowana przez VMware jednolita platforma zarządzania chmurą przyniosła naszym klientom wiele korzyści. Nasza wizja, w połączeniu z lojalnością klientów i ich zaufaniem do produktów VMware, umożliwiła nam  zachowanie pozycji lidera w obszarach zarządzania systemami przetwarzania w chmurze oraz automatyzacji centrów przetwarzania danych. Cieszymy się, że  nasze działania zostały docenione przez IDC. We współpracy z klientami będziemy kontynuować naszą dotychczasową pracę, by odpowiadać na obecne i przyszłe potrzeby biznesu w zakresie automatyzacji środowisk opartych na chmurze i zarządzania nimi” – mówi Paweł Korzec, Systems Engineering Manager, Eastern Europe, VMware.

Lider w obszarze zarządzania systemami przetwarzania w chmurze

Według raportu IDC zatytułowanego „Cloud Systems Management Software Market Shares, 2015: Year of Continued Expansion” udział VMware w rynku wyniósł 22,6%, czyli o ponad 9 punktów procentowych więcej niż dostawca zajmujący drugie miejsce w zestawieniu.

W raporcie stwierdzono między innymi, że: „Światowy rynek oprogramowania do zarządzania systemami przetwarzania w chmurze rozwija się bardzo szybko – coraz więcej przedsiębiorstw i dostawców usług decyduje się na zastosowanie tego rodzaju architektury do obsługi różnorodnych obciążeń produkcyjnych, programistycznych i operacyjnych. Klienci są coraz częściej przekonują się o możliwości skutecznej optymalizacji środowisk składających się z wielu chmur, pozwalających obsłużyć różne obciążenia z wykorzystaniem infrastruktury chmury lokalnej i/lub publicznej, platform programistycznych oraz oprogramowania udostępnianego jako usługa„.

Automatyzacja centrów przetwarzania danych

Raport firmy IDC zatytułowany „Worldwide Datacenter Automation Software Market Shares, 2015: Year of Suite Success” wiąże wzrost udziału firmy VMware w rynku z jej działaniami w obszarze automatyzacji centrów przetwarzania danych i zarządzania chmurą. Udział VMware w rynku w ubiegłym roku wyniósł 29,1%. Jest to wartość o 19 punktów procentowych wyższa od wyniku  osiągniętego przez kolejnego dostawcę w zestawieniu. Według raportu, sprzedaż rozwiązań VMware w obszarze automatyzacji w 2015 roku rosła wyjątkowo dynamicznie, przekraczając średnią dla całego rynku.

W raporcie stwierdzono m.in.: „Zapotrzebowanie na oprogramowanie do automatyzacji centrów przetwarzania danych i rozwiązania SaaS rośnie – coraz więcej przedsiębiorstw zdaje sobie sprawę, że nowoczesne architektury aplikacji i strategie rozwoju infrastruktury oparte na wielu chmurach, wymagają od zespołów IT szybkiego udostępniania, aktualizacji i skalowania aplikacji rozproszonych. Zasoby fizyczne i wirtualne, kontenery oraz zasoby chmurowe są również niezbędnym wsparciem w realizacji procesów cyfrowej transformacji„.

Z pełną treścią raportów IDC można zapoznać się na poniższych stronach:

Dodatkowe materiały:

Źródło: VMware