VI Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości

VI Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości
Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W dniach 23-24 marca br. odbędzie się VI Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości, organizowany online przez Warszawski Instytut Bankowości i Fundację GPW. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "Edukacja finansowa - wspólny obowiązek dla obecnych i przyszłych pokoleń".

W wydarzeniu, które od lat jest miejscem międzyśrodowiskowej dyskusji, wymiany doświadczeń oraz nawiązywania współpracy w ramach działań edukacyjnych w zakresie finansów, cyberbezpieczeństwa i przedsiębiorczości uczestniczyć będą przedstawiciele instytucji publicznych, samorządów terytorialnych, sektora finansowego, organizacji pozarządowych, szkół, uczelni oraz mediów.

Podczas sesji plenarnej, która odbędzie się 23 marca br. głos zabiorą zaproszeni przedstawiciele najważniejszych instytucji patronackich oraz gość specjalny Kongresu – Chiara Monticone, Senior Policy Analyst w OECD, która wygłosi wystąpienie pt. „Developing national strategies for financial literacy”.

Na uwagę zasługuje także debata „Edukacja finansowa (ale nie tylko) klientów dziś i jutro – potrzeby sektora bankowego”, moderowana przez Prezesa ZBP – Krzysztofa Pietraszkiewicza, w której udział wezmą: Prezes Zarządu Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A. – Piotr Alicki; Prezes Zarządu ING Banku Śląskiego – Brunon Bartkiewicz; Prezes Zarządu Banku Millennium – Joao Bras Jorge i JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – dr hab. Stanisław Mazur prof. UEK.

Kongres odbędzie się w ramach Europejskiego Tygodnia Pieniądza i Światowego Tygodnia Pieniądza pod patronatem honorowym Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Edukacji i Nauki. 

Udział w Kongresie jest bezpłatny. Rejestracja na wydarzenie i szczegóły na stronie www.kef.edu.pl

Źródło: Związek Banków Polskich / ZBP