Unum przejmie Pramerica Życie

Unum przejmie Pramerica Życie
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Spółka Unum (NYSE: UNM) - jeden z liderów w zakresie ochrony finansowej, a także największy na terenie USA i Wielkiej Brytanii dostawca grupowych i indywidualnych ubezpieczeń zapewniających pracownikom dochód na wypadek niezdolności do pracy - ogłosiła dzisiaj, że zawarła wiążącą umowę przejęcia Pramerica Życie TUiR SA ("Pramerica Życie") od spółki zależnej Prudential Financial, Inc.

Jesteśmy dumni, że możemy zostać częścią Unum i cieszymy się, że korzystając z bogatego doświadczenia i innowacyjnych rozwiązań naszego nowego właściciela, będziemy mogli jeszcze lepiej rozwijać naszą ofertę, a co najważniejsze, będziemy nadal oferować naszym klientom ochronę tego, co jest dla nich najcenniejsze: ich życia i zdrowia - mówi Aneta Podyma-Milczarek.#Unum#PramericaZycie#RickMcKenney

„Dalsze umacnianie rozwoju Unum poprzez strategiczne przejęcia jest dla nas bardzo ważne” − powiedział Prezes i Dyrektor Generalny Unum, Rick McKenney. „Zakup Pramerica Życie stanowi szansę na poszerzenie naszej europejskiej działalności na rynku polskim, który jest wyjątkowo atrakcyjny dla rozwoju oferty ochrony finansowej. Pramerica Życie, poprzez swoją koncentrację na zapewnianiu wsparcia finansowego klientom i ich rodzinom, gdy tego najbardziej potrzebują, stanowi dla nas doskonałe strategiczne partnerstwo.”

Pramerica Życie pozostanie samodzielną spółką raportującą do Unum UK, zarządzanej przez Petera O’Donnella, Prezesa i Dyrektora Generalnego Unum UK.

Aneta Podyma-Milczarek, Prezes Zarządu Pramerica Życie, twierdzi, że stabilność finansowa, wysokiej jakości oferta produktowa i długotrwałe relacje z klientami, które spółka budowała przez ostatnie 20 lat będą kontynuowane wraz z nowym właścicielem.

Warunki sprzedaży spółki nie zostały ujawnione. Transakcja ma zostać sfinalizowana do końca roku, po spełnieniu wymogów formalnych, w tym uzyskaniu zgody organów nadzoru. Transakcja nie wpłynie na wyniki Unum w zakresie zysków i zarządzania kapitałem za 2018 r., ani nie zmieni ogólnej strategii zarządzania kapitałem Unum w zakresie inwestowania w jej działalność, a także zwrotu kapitału akcjonariuszom poprzez odkupienie akcji i dywidendy. Szacuje się, że pozostanie ona neutralna w zakresie zwiększania zysków na akcję w 2018 roku.