Umowa leasingu na sprzęt dostarczony w przyszłości

Umowa leasingu na sprzęt dostarczony w przyszłości
Fot. stock.adobe.com / Golden Sikorka
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Europejski Fundusz Leasingowy udostępnił swoim klientom możliwość zawierania umów leasingu, w których oczekiwanie na nowe pojazdy, maszyny i urządzenia zmoże trwać nawet 360 dni.

Oferta leasingu operacyjnego z możliwością odbioru finansowanego sprzętu w ciągu 360 dni od podpisania umowy jest unikalna na polskim rynku. Została wprowadzona w odpowiedzi na przerwanie łańcuchów dostaw co spowodowało opóźnienia w produkcji i brak bieżącej dostępności maszyn i urządzeń.

Z uwagi na wydłużony czas oczekiwania na odbiór nowego sprzętu, który wynosi od kilku do kilkunastu miesięcy, standardowe warunki umów leasingu nie odpowiadały aktualnej sytuacji rynkowej.

Od czerwca br. klienci mogą skorzystać ze zmodyfikowanej oferty EFL nie tylko decydując się na leasing samochodów osobowych czy dostawczych, ale także na pojazdy ciężkie, maszyny rolnicze oraz niektóre inne maszyny i urządzenia.

Jest to klasyczna umowa leasingu operacyjnego, zgodnie z którą sprzęt jest odbierany zgodnie z terminem realizacji zamówienia.

Korzyści dla leasingobiorcy

Specjalna konstrukcja umowy oznacza kilka korzyści dla leasingobiorcy, zapewniają eksperci EFL.

Po pierwsze, klient uzyskuje gwarancję finansowania pomimo długiego terminu oczekiwania na nowy sprzęt, wynoszącego do 12 miesięcy.

Po drugie, w przypadku przedłużającego się czasu dostawy – powyżej 12 miesięcy – klient podpisuje aneks do umowy leasingu.

Po trzecie, wszelkie wpłaty początkowe, jakie zostały poniesione przy zawarciu umowy leasingu w danym miesiącu, klient może wpisać w koszty prowadzonej działalności gospodarczej, czyli wiele miesięcy przed odbiorem sprzętu.

Ponadto, do momentu odbioru sprzętu leasingobiorca nie ponosi opłat z wyjątkiem opłaty początkowej.

O EFL

Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole.

Spółka oferuje: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i faktoring.

Źródło: Europejski Fundusz Leasingowy / EFL