UFG wprowadza elektroniczne zawiadomienia

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kierowca.kobieta.01.250x167Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny  i Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie uruchomiły program pilotażowy pozwalający na sprawniejsze wykrywanie kierowców jeżdżących bez OC.

Dzięki niemu policjanci, zamiast papierowych zawiadomień o braku dokumentu potwierdzającego aktualne OC, będą przesyłać do Funduszu zgłoszenia drogą elektroniczną, w specjalnym systemie e-Zawiadomienia. W 2012 roku UFG otrzymał od policji z całej Polski prawie 50 tys. papierowych zawiadomień o stwierdzonym podczas kontroli drogowej braku polisy OC.

Dzięki nowemu systemowi ograniczona zostanie praca papierowa, związana z przepisywaniem otrzymanych zgłoszeń do komputera, a zaoszczędzony czas przeznaczymy na inne działania prowadzące do identyfikacji nieubezpieczonych” – mówi Elżbieta Wanat-Połeć, prezes Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Po pozytywnym zakończeniu 3-miesięcznego pilotażu z KWP w Szczecinie możliwe będzie udostępnienie systemu e-Zawiadomienia dla wszystkich jednostek policji w Polsce.

Źródło: PIU