Uczelnia Łazarskiego zaprasza do udziału w otwartej konferencji „Nowe Trendy w Nauce Przedsiębiorczości”

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

lazarski.uczelnia.01.400x344Uczelnia Łazarskiego zaprasza do udziału w otwartej konferencji "Nowe Trendy w Nauce Przedsiębiorczości" Uczelnia Łazarskiego zaprasza do udziału w konferencji "Nowe Trendy w Nauce Przedsiębiorczości", która odbędzie się 27 sierpnia 2014 r. w siedzibie uczelni przy ul. Świeradowskiej 43 w Warszawie. Eksperci Uczelni Łazarskiego - która objęła patronat honorowy nad konferencją - wezmą udział w panelu dyskusyjnym dotyczącym skutecznego kształcenia postaw przedsiębiorczych wśród młodych ludzi.

Konferencja adresowana jest do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych tematyką nowoczesnej edukacji i przedsiębiorczości. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są m.in. przedstawiciele szkół, uczelni wyższych, administracji publicznej, szkoleniowcy, a także pracodawcy i wszyscy młodzi ludzie, którzy troszczą się o swój rozwój zawodowy. Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiej akcji, której celem jest popularyzacja innowacyjnych metod edukacyjnych, zwłaszcza w obszarze przedsiębiorczości. Eksperci z Uczelni Łazarskiego wezmą udział w panelu dyskusyjnym na temat wspierania postaw przedsiębiorczych wśród młodych ludzi oraz nowoczesnych metod kształcenia. Panel przeprowadzony zostanie z użyciem interaktywnego narzędzia służącego do moderowania dyskusji.

Bardzo się cieszymy, że nasza uczelnia może być gospodarzem, a także patronem honorowym tak ważnej konferencji. Wspieranie podstaw przedsiębiorczych to ważny element również w naszym programie kształcenia. Staramy się od samego początku studiów przygotowywać naszych studentów do wejścia na rynek pracy, nie tylko w roli pracowników, ale również przyszłych właścicieli własnych firm – powiedziała Grażyna Drażba-Derdej, wiceprezydent ds. komunikacji, marketingu i rekrutacji Uczelni Łazarskiego – Wierzymy, że edukacja powinna iść z duchem czasu. Twórczej postawy i umiejętności kreatywnego rozwiązywania problemów można i warto uczyć się w ciekawy i urozmaicony sposób, wykorzystując całe bogactwo zasobów i narzędzi cyfrowego świata. Chcemy włączyć się do promocji nowoczesnych metod nauczania w środowiskach edukacyjnych, biznesie i administracji.

W trakcie konferencji rozstrzygnięty zostanie konkurs „Przedsiębiorcza szkoła jutra”, w ramach którego uczestnicy zgłaszać mogli własne scenariusze zajęć stymulujących przedsiębiorczość, w tym zadania i ćwiczenia które pomogą nauczycielom w prowadzeniu twórczych zajęć. Odbędzie się również inauguracja internetowej gry ekonomicznej Mana Game, umożliwiającej samodzielną naukę przedsiębiorczości. Uczestnicy konferencji dowiedzą się m.in., jak wykorzystać w nauce nowoczesne, interaktywne narzędzia, które pomagają przełożyć zdobytą wiedzę na praktykę na różnych etapach rozwoju zawodowego. W programie wydarzenia m.in. omówienie trendów związanych z zastosowaniem gier symulacyjnych online oraz narzędzi stymulujących prowadzenie interaktywnych dyskusji. Obecni w trakcie konferencji eksperci odniosą się także do tematu pułapek wirtualnego świata, przed którymi należy bronić dzieci i młodzież.

Interesująca i nowoczesna oferta dydaktyczna jest obecnie jednym z kluczowych wyróżników Uczelni Łazarskiego, jednej z najdłużej istniejących niepublicznych szkół wyższych w Polsce. Uczelnia od lat wyznacza nowe trendy w sposobie kształcenia, stale podnosząc jego poziom i urozmaicając tradycyjne formy edukacji. Wykładowcy uczelni, objęci są szkoleniami metodologicznymi, które ułatwiają im prowadzenie zajęć w sposób praktyczny, a jednocześnie atrakcyjny dla studentów. Wprowadzane innowacje dydaktyczne i odchodzenie od utartych szablonów w nauczaniu mają realne przełożenie na wysoką jakość przygotowania absolwentów do wkroczenia na rynek pracy. 

Szczegółowe informacje na temat konferencji znaleźć można na stronie http://portal.managame.pl/konferecja.html.
Rejestracja uczestników odbywa się online http://nowetrendywnauceprzedsiebiorczosci.evenea.pl
Udział w konferencji jest bezpłatny.

Źródło: Uczelnia Łazarskiego