Turbine Asset Management wchodzi na rynek z Ciszewski MSL Financial Communications

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

121031.ciszewski.01.251x72Od września konsultanci Ciszewski MSL Financial Communications rozpoczęli współpracę z Turbine Asset Management S.A. Celem nowopowstałej spółki jest dostarczenie rozwiązań do instytucji finansowych z zakresu błyskawicznie rozwijającej się dziedziny inwestycji zarządzanych komputerowo, oraz doradztwo w tematach finansów ilościowych, zarządzania ryzykiem oraz technologii na rynkach finansowych (m.in. High Frequency Trading oraz wchodzący na warszawską giełdę system UTP).

Spółka łączy w sobie wiedze o rynkach finansowych oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne wraz z dotychczas niewykorzystywanym potencjałem polskich naukowców: m.in. matematyków, fizyków oraz ekonomistów. Jej pierwszym projektem jest współpraca z Copernicus Capital TFI w utworzeniu pierwszego w swojej klasie produktu na polskim rynku inwestycyjnym „Copernicus Turbine Adaptive Fund” adaptacyjnego funduszu zarządzanego przez algorytmy komputerowe. Zapleczem technologicznym dla Turbine Asset Management jest superkomputer mieszczący się w jednym z najbardziej zaawansowanych i bezpiecznych data center w kraju.

Znajdzie się w nim nowoczesna infrastruktura sprzętowa, pozwalająca na zagwarantowanie najwyższych światowych standardów pracy oraz przestrzegania surowych norm bezpieczeństwa. – Nasz wybór był podyktowany dużym doświadczeniem konsultantów w obsłudze klientów z sektora finansowego, a także wiedzą i doświadczeniem konsultantów, z którymi pracujemy. To konieczny wymóg, gdy chcemy skutecznie komunikować zaawansowane rozwiązania dla rynków finansowych.- mówi Piotr Smoleń, prezes Turbine Asset Management.

Ciszewski MSL Financial Communications odpowiada za stworzenie strategii komunikacji, a także za bieżącą komunikację korporacyjną, doradztwo komunikacyjne dla założycieli spółki oraz prowadzenie biura prasowego. – To pierwsza na polskim rynku spółka, która postanowiła wykorzystać na rynku finansowym olbrzymi potencjał polskich naukowców z zakresu ekonomii, matematyki czy fizyki. Głównym wyzwaniem w pracy przy tak innowacyjnym projekcie jest skuteczne wytłumaczenie go kluczowym grupom docelowym – mówi Paweł Tomczuk, dyrektor zarządzający Ciszewski MSL Financial Communications. Za obsługę klienta odpowiada dział Financial Services, kierowany przez Huberta Kifnera.

Ciszewski MSL Financial Communications to pierwsza w Europie Środkowo-Wschodniej firma wyspecjalizowana w doradztwie i działaniach komunikacyjnych dla firm z branży finansowej, usług profesjonalnych, nieruchomości oraz w zakresie relacji inwestorskich, komunikacji podczas fuzji i przejęć itp. Oferuje usługi z zakresu doradztwa w zakresie strategii komunikacji, public relations, komunikacji kryzysowej, public affairs komunikacji wewnętrznej, komunikacji marketingowej, social media i Internet. Zdobyła wyróżnienia w konkursie Złotych Spinaczy i zakwalifikowana do finału SABRE Awards.

Obecnie firma zatrudnia 24 konsultantów i pracuje dla 36 firm. Wśród obecnych i byłych klientów Ciszewski MSL Financial Communications są takie firmy jak: BNP Paribas, PKO BP, Bank Millennium,  Gold Finance, Legg Mason TFI, New World Alternative Investments, Saski Partners, Dom Maklerski BZ WBK, Dexia Asset Management, Credit Suisse Group, BZ WBK, Ernst & Young, Credit Agricole, mBank, Amplico, Neinver, Raiffeisen-Leasing Polska, Azimutus S.A., Citi Handlowy, Neinver, Galeria Katowicka, Marvipol, LHI, KRUK S.A, Mercer, czy Capgemini. Od grudnia 2011 roku jest częścią MSLGROUP, czwartej największej na świecie siec agencji PR, należącą do sieci Publicis Groupe. Więcej informacji na: www.ciszewskifc.pl

Źródło: Ciszewski MSL Financial Communications