Trzeci rok z rzędu QlikTech znalazł się wśród liderów w zestawieniu platform BI w raporcie Gartnera

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

qlik.view.01.250x101QlikTech, lider rozwiązań Business Discovery - systemów Business Intelligence dających pełną kontrolę nad analizą danych użytkownikom biznesowym, ogłosił, że znalazł się wśród liderów w raporcie 2013 Business Intelligence and Analytics Platform Magic Quadrant (1).

To wyróżnienie oznacza, że trzeci rok z rzędu QlikTech zapewnił sobie miejsce w kwadrancie liderów dzięki kompletności wizji oraz zdolności do osiągania założonych celów biznesowych. Raport Magic Quadrant firmy analitycznej Gartner przedstawia przekrojowy obraz działalności dostawców w danym segmencie rynku, aby pomóc użytkownikom końcowym w podjęciu najlepszej decyzji przy wyborze partnera lub dostawcy usług czy produktów. Pełna wersja raportu znajduje się na stronie http://www.qlikview.com/mq2013.

Według raportu „Gartner dostrzega, że coraz więcej organizacji rozwija narzędzia do analizy diagnostycznej, które wykorzystują kluczowe funkcjonalności (takie jak interaktywne wizualizacje), umożliwiając użytkownikom przeszukiwanie danych w celu odkrywania nowych zależności”. Raport stwierdza również, że „dostawcy na rynku koncentrują się na odpowiadaniu na zapotrzebowanie użytkowników końcowych. Jeśli chcielibyśmy mówić o jednym głównym nurcie na rynku w 2012, to byłoby nim zagadnienie data discovery”.

Ten rok jest dla nas znaczący ponieważ każdy dostawca z kwadrantu liderów oferuje rozwiązania, nad którymi użytkownik posiada dużą kontrolę. Sugeruje to, że kategoria, w której jesteśmy pionierami, przekształca całą branżę BI” powiedział Lars Bjoerk CEO w QlikTech. „Byliśmy zawsze dynamizującą siłą w segmencie BI, a wprowadzane w ostatnich latach innowacje stworzyły oddzielną kategorię i zapewniły nam  przewagę konkurencyjną  dzięki wygodnym i skrojonym na miarę dodatkom. Cieszymy się, że utrzymujemy pozycję lidera na rynku, który zapoczątkowaliśmy. Raporty Gartnera nakreśliły naszą drogę: od wizjonera, poprzez pretendenta, aż do lidera. Liczymy, że również w kolejnych latach będziemy zmieniać oblicze rynku„.

Wzrost QlikTech w nowej kategorii samoobsługowego BI trwa z uwagi na poszukiwania przez firmy alternatywnych rozwiązań. Rozwiązania tradycyjne potrzebują zbyt wielu czasu by rozwiązywać problemy związane z Big Data. W czerwcu 2012 roku, QlikTech przejął rozwiązanie do zarządzania danymi firmy Expressor w celu rozszerzenia zasięgu rozwiązań QlikView. Dzięki temu osoby w organizacjach mogą otrzymywać dane, których potrzebują, by podejmować lepsze decyzje, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa oraz zgodności z obowiązującymi normami. Jesienią ogłosiliśmy QlikView Direct Discovery, zapewniając możliwości asocjacyjne dla danych pochodzących bezpośrednio z zewnętrznych źródeł oraz umożliwiając użytkownikom łączenie Big Data z danymi przechowywanymi w pamięci. To rozwiązanie może być wykorzystywane na urządzeniach mobilnych lub w przypadku pracy wspólnej.

Wciąż ulepszając swoje rozwiązania, a tym samym zmieniając oblicze BI, QlikTech podtrzymuje swoje zobowiązanie, by stać się standardem w zakresie uzyskiwania wglądu w dane. Dzięki opatentowanej technologii QlikView, asocjacyjnemu wyszukiwaniu, możliwości pracy wspólnej oraz wykorzystywaniu aplikacji na urządzeniach mobilnych, użytkownicy mogą samodzielnie (lub w grupach czy zespołach) zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi, gdziekolwiek się znajdują. Użytkownicy mogą analizować informacje swobodnie, nie ograniczając się do predefiniowanej ścieżki pytań oraz szybko, w przeciągu dni lub tygodni, uzyskać wymierną wartość z wdrożenia QlikView.

130217.gartner.magic.quadrant.01.400x410

Źródło: QlikTech

(1) Gartner “Magic Quadrants for Business Intelligence and Analytics Platforms” by Kurt Schlegel, Rita L. Sallam, Daniel Yuen, Joao Tapadinhas, February 5, 2013.