Tomasz Kulik: Grupa PZU ma oportunistyczne podejście do akwizycji za granicą

Tomasz Kulik: Grupa PZU ma oportunistyczne podejście do akwizycji za granicą
Tomasz Kulik Fot. Materiały prasowe PZU
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Grupa PZU ma oportunistyczne podejście do akwizycji za granicą. W dłuższym terminie chce rosnąć nieorganicznie, ale obecnie nie widzi podmiotów, których przejęcie mogłoby zwiększyć wartość PZU w przyszłości, wynika ze słów członka zarządu PZU i PZU Życie Tomasza Kulika.

Inaczej niż to miało miejsce w poprzedniej strategii, nie stawiamy przed sobą celu aspiracyjnego związanego ze wzrostem na rynkach zagranicznych. Owszem, nasze możliwości skokowego wzrostu na polskim rynku są ograniczone, ale przejmowanie innych podmiotów tylko po to, aby zrealizować cel, który może mieć negatywny wpływ na rentowność grupy, nie ma najmniejszego sensu. Zatem nasze podejście jest bardziej oportunistyczne – jeżeli będziemy widzieli atrakcyjną możliwość do zainwestowania poza granicami, to na pewno będziemy chcieli się nad nią pochylić.

Więcej najnowszych wiadomości o PZU >>>

W dłuższym terminie na pewno chcielibyśmy rosnąć w sposób nieorganiczny – dzisiaj jednak nie widzimy atrakcyjnych podmiotów, które mogłyby dać nam paliwo do takiego wzrostu w przyszłości.

Tomasz Kulik

członek zarządu PZU i PZU Życie

Źródło: ISBnews