Technologie: Sektor bankowy łaknie innowacji

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bank.2013.05.foto.056.150xAndrzej Szewczyk, dyrektor zarządzający efigence, wskazuje główne trendy rozwoju bankowości.

Czy z definicji i pełnionej roli organizacji zaufania publicznego bankowość powinna być nowatorska? Czy użytkownicy oczekują innowacji w usługach?

Użytkownicy oczekują przede wszystkim usług adekwatnych do otaczającego ich świata. Postęp technologiczny sprawił, że nasze życie zmieniło się w bardzo wielu obszarach. Wiele naszych aktywności – jak dostęp do informacji, komunikowanie się, zakupy – możemy realizować przez sieci informatyczne i w czasie rzeczywistym. I podobnie musi się stać w usługach bankowych. Możemy traktować jako nowatorskie implementowane obecnie w bankach usługi, jak przykładowo przelewy bez konieczności znajomości numeru konta czy wnioski kredytowe składane on-line bez stert papieru. Ale stwierdzenie, że jest to zaledwie nadążanie za zmieniającym się światem, jest równie uzasadnione.

Jestem przekonany, że nadążanie za duchem czasu jest czynnikiem budującym zaufanie. Posłużę się przykładem z rynku świata przesyłek. Bardziej ufam nowoczesnej firmie, dzięki której mogę śledzić trasę wysłanej paczki on-line, niż takiej, która istniejąc od wieków, moje przesyłki gubi.

Co dla klientów bankowości obecnie jest najważniejsze?

Do niedawna dominującym wskaźnikiem oceny serwisów ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI