Technologie i techniki: Informacja pod kuratelą

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Czeka nas proces? Instytucje, także fi nansowe, które nie zatroszczą się o właściwe zabezpieczenie informacji na jego potrzeby, mają powody do zmartwienia. Koszty przegranej sprawy mogą wielokrotnie przewyższyć koszty ewentualnego zabezpieczenia.

Warto przywołać tu raport Stowarzyszenia IT Policy Compliance Group (ITPCG). Zawiera on testy porównawcze, zatytułowany został „Improving Results for the Legal Custody of Information” (Poprawa skuteczności zabezpieczenia informacji na potrzeby postępowania sądowego).

Stowarzyszenie IT Policy Compliance Group specjalizuje się w promowaniu rozwoju badań i informacji, które ułatwiają firmom osiąganie celów dotyczących polityki i zgodności z przepisami. Testy porównawcze w badaniu, które stanowiły podstawę dla tego raportu, zostały przeprowadzone w 235 wybranych firmach. Większość firm (90 proc.), które wzięły udział w badaniach, ma swoją siedzibę w Stanach Zjednoczonych. Pozostałe 10 proc. znajduje się w innych państwach (m.in. Australia, Brazylia, Kanada, Francja, Niemcy, Irlandia, Japonia, Holandia, Polska, Singapur, Hiszpania, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wielka Brytania).

GDY PRZYJDZIE SIĘ PROCESOWAĆ…

W wyniku rozmów przeprowadzonych z 235 firmami odkryto, że koszty związane z zabezpieczaniem informacji na potrzeby postępowania sądowego istotnie się różnią i zależą od wielkości firmy oraz skuteczności obowiązujących w niej procedur zabezpieczenia informacji. Rozpoczyna się ono, gdy instytucja dowie się o obecnie trwającym lub możliwym w przyszłości postępowaniu lub dochodzeniu.

Średnie koszty zabezpieczania informacji na potrzeby postępowania sądowego w dużych przedsiębiorstwach ze standardowymi procedurami wahały się od 500 tys. dolarów do 9 mln dolarów. Firmy z najmniej skutecznymi procedurami podały kwoty wydatków od 1,5 mln do ponad 28 mln dolarów rocznie. Z ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na bank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI