Tarcza Finansowa PFR: 10,5 mld zł subwencji dla klientów PKO BP

Tarcza Finansowa PFR: 10,5 mld zł subwencji dla klientów PKO BP
PKO BP - Oddział - Rotunda (fot. PKO BP)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Już 63 tys. przedsiębiorstw, zatrudniających prawie 473 tys. pracowników, otrzymało subwencje z Tarczy Finansowej PFR za pośrednictwem PKO Banku Polskiego. Na ich konta wpłacone zostały subwencje o łącznej wartości 10,5 mld zł.
Subwencje o łącznej wartości 10,5 mld zł otrzymało już 63 tys. przedsiębiorstw będących klientami @PKOBP #TarczaFinansowa #PKOBP

Te wyniki sprawiają, że PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem wśród banków pod względem dystrybucji pomocy z dla mikro-, małych i średnich firm. Łącznie w ramach Tarczy Finansowej Polski Fundusz Rozwoju przekazał już 57 mld zł dla 319 tys. firm zatrudniających 3 mln osób.

– Najtrudniejsze już za nami – między innymi dzięki efektom Tarcz Antykryzysowej i Finansowej Polska, mimo że nie uniknie recesji, może pozostać „kryzysowym mistrzem Europy”. Przedsiębiorstwa wsparte subwencjami mają większe poczucie bezpieczeństwa, co pozwoli im utrzymać zatrudnienie i działać dalej. Co piąta firma, która skorzystała z subwencji z Tarczy Finansowej PFR, zawnioskowała o nią w PKO Banku Polskim. Dziękujemy klientom za okazane nam zaufanie – mówi Tomasz Frąckowiak, dyrektor Formacji Bankowości Firm i Przedsiębiorstw w PKO Banku Polskim.

Klienci PKO BP mogą składać wniosek o subwencję finansową z PFR w bankowości elektronicznej iPKO i iPKO biznes

Klienci PKO Banku Polskiego – mikro-, małe i średnie firmy – mogą składać wniosek o subwencję finansową z PFR w bankowości elektronicznej iPKO i iPKO biznes. Środki trafiają do przedsiębiorców dotkniętych skutkami pandemii. Maksymalna kwota subwencji zależy od wielkości przedsiębiorstwa, spadku przychodów czy liczby zatrudnionych i może wynieść nawet 324 tys. zł w przypadku mikrofirm oraz 3,5 mln zł w przypadku małych i średnich firm. Najwięcej wniosków o subwencje w PKO Banku Polskim złożyły mikro, małe i średnie firmy z województw: wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego i pomorskiego.

Czytaj także: Tarcza Finansowa: środki pomocowe nadal przyznawane, ale warto pospieszyć się z wnioskami >>>

Decyzję o przyznaniu subwencji, w tym o jej wysokości, podejmuje Polski Fundusz Rozwoju. Umowa jest zawierana na trzy lata, a spłata subwencji rozpoczyna się rok po jej przyznaniu i będzie rozłożona na 24 miesiące. Większa część (do 75 proc.) uzyskanego wsparcia może być bezzwrotna po spełnieniu określonych warunków, w tym kontynuowaniu prowadzonej działalności oraz utrzymaniu na niezmienionym poziomie średniego zatrudnienia w okresie 12 miesięcy.

Obsługa Tarczy Finansowej PFR dla Dużych Firm

PKO Bank Polski jest także partnerem w obsłudze Tarczy Finansowej PFR dla Dużych Firm. W jej ramach firmy zatrudniające powyżej 249 pracowników mogą otrzymać finansowanie płynnościowe i preferencyjne, z puli o łącznej wartości 17,5 mld zł. Wnioski należy składać za pomocą dedykowanego formularza aplikacyjnego poprzez stronę Polskiego Funduszu Rozwoju, a obsługą tych pożyczek zajmuje się PKO Bank Polski.

PKO Bank Polski aktywnie wspiera firmy w procesie wnioskowania o subwencje. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z wideorozmowy z doradcą – to jedna z najnowszych usług dla firm wprowadzonych przez bank. Aby porozmawiać z doradcą za pośrednictwem komputera z dostępem do internetu lub smartfona, należy wypełnić formularz na stronie www.doradcaonline.pkobp.pl. Następnie klient otrzymuje sms lub e-mail z datą i godziną spotkania. Konsultacje są prowadzone w dni robocze w godzinach 9:00-17:00. Przydatne informacje o Tarczy można znaleźć na stronie: www.pkobp.pl/tarcza-finansowa-PFR, a relacje przedsiębiorców, którzy skorzystali ze wsparcia na bankomania.pkobp.pl/tarcza-antykryzysowa/.

Źródło: PKO Bank Polski / PKO BP