Sześć banków z mandatem na organizację emisji trzyletnich euroobligacji

Sześć banków z mandatem na organizację emisji trzyletnich euroobligacji
PKO BP - Oddział - Rotunda (fot. PKO BP)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
BNP Paribas, Citi, Goldman Sachs, HSBC, PKO BP i Société Générale otrzymały mandat na zorganizowanie emisji 3-letnich obligacji benchmarkowych nominowanych w euro, podało Ministerstwo Finansów.
.@MF_GOV_PL: @BNPParibasCIB, @Citi, @GoldmanSachs, @HSBC, @PKOBP i @SocieteGenerale otrzymały mandat na zorganizowanie emisji 3-letnich obligacji benchmarkowych nominowanych w euro #euroobligacje

„Ministerstwo Finansów informuje, że banki BNP Paribas, Citi, Goldman Sachs, HSBC, PKO BP i Société Générale otrzymały mandat na zorganizowanie emisji 3-letnich obligacji benchmarkowych nominowanych w euro. Termin przeprowadzenia transakcji uzależniony jest od warunków rynkowych” – czytamy w komunikacie.

Ostatnio resort sprzedawał obligacje na rynkach zagranicznych w lutym br. Jak wówczas podkreślano, wycena 5-letnich obligacji benchmarkowych nominowanych w euro o wartości nominalnej 1,5 mld euro to pierwsza transakcja kraju spoza strefy euro, kiedy na rynku pierwotnym udało się osiągnąć ujemną rentowność przy danym terminie zapadalności obligacji.

Źródło: ISBnews