Szansa dla polskich firm na rozwój w Dolinie Krzemowej – trwa nabór do programu US – Poland Innovation Hub

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

wykres.obliczenia.02.250xDo 31 sierpnia br. polscy przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do III edycji programu US-Poland Innovation Hub, który ma na celu wsparcie innowacyjnych firm w zdobyciu amerykańskiego rynku. Organizatorem programu jest US-Polish Trade Council (Polsko-Amerykańska Rada Współpracy) z siedzibą w Kalifornii.

Celem programu US-Poland Innovation Hub jest wybór innowacyjnych polskich firm i przygotowanie ich do wejścia na rynek amerykański. Pierwszą częścią programu są sesje treningowe prowadzone w Polsce, podczas których uczestnicy zostają przygotowani do prezentacji i negocjacji biznesowych.

Drugą częścią programu jest wyjazd do Doliny Krzemowej gdzie organizowane są spotkania i wizyty biznesowe z potencjalnymi partnerami i inwestorami.

US-Poland Innovation Hub umożliwia przedsiębiorcom skorzystanie z szerokiej sieci kontaktów biznesowych oraz wspiera ich w uruchomieniu przedstawicielstwa i rozpoczęcia działalności w USA. Program skierowany jest do kadry zarządzającej i managerów polskich firm planujących wejść z ofertą na rynek amerykański, poszukujących partnerów i/lub inwestorów na rynku amerykańskim, planujących otworzyć biuro lub przedstawicielstwo w Dolinie Krzemowej oraz działających w branżach, dla których istnieje wysoki potencjał wzrostu i rozwoju w Dolinie Krzemowej (IT, high-tech, clean-tech, bio-tech, etc).

„Chcemy, aby nasz program pomagał polskim firmom w zdobywaniu światowych rynków” powiedział prof. Piotr Moncarz, wykładowca Uniwersytetu Stanforda, współtwórca Hubu i przewodniczący rady USPTC. „Aby to osiągnąć naszym przedsiębiorcom potrzebna jest m.in. wiedza na temat zasad działania amerykańskiego rynku, bezpośrednie kontakty biznesowe oraz umiejętna prezentacja własnych rozwiązań” dodaje Piotr Moncarz.

Aby wziąć udział w programie US-Poland Innovation Hub należy przesłać wypełniony formularz aplikacyjny w terminie do 31 sierpnia 2013 r. na adres: hubinfo@usptc.org. Sesja inauguracyjna trzeciej edycji zaplanowana jest na przełom września i października br. a na początku 2014 roku zostaną zorganizowane wyjazdy do Doliny Krzemowej.

US-Polish Trade Council jest partnerem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) w realizacji konkursu GO_GLOBAL.PL. W ramach ogłoszonego przez NCBiR konkursu, firmy mogą sfinansować udział w US-Poland Innovation Hub.

Nabór do konkursu Go_Global.PL trwa do 25 czerwca. USPTC zapewnia, że wszystkie zgłoszenia do programu US-Poland Innovation Hub otrzymane do dnia 14 czerwca br. zostaną zrecenzowane i ocenione do dnia 22 czerwca. Firmy, które pozytywnie przejdą etap rekrutacji do US-Poland Innovation otrzymają list intencyjny, zaświadczający o przyjęciu do programu.

Dodatkowe informacje, regulamin uczestnictwa oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: innovationhub.usptc.org Partnerami inicjatywy US – Poland Innovation Hub są Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych, Stowarzyszenie Top 500 Innovators. Patronem medialnym jest Puls Biznesu, a partnerem odpowiedzialnym za działania public relations i public affairs jest Ciszewski MSL Financial Communications.

Źródło: Ciszewski MSL Financial Communications