Sygnity konsekwentnie rozbudowuje portfel nowoczesnych rozwiązań, realizując strategię wzrostu

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

sygnity.250x75Dom Maklerski NOBLE Securities SA zlecił Sygnity dostosowanie głównego systemu maklerskiego do współpracy z nowym systemem transakcyjnym UTP (Universal Trading Platform) wdrażanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. To już dwunaste biuro maklerskie, które zdecydowało się na współpracę z Sygnity przy implementacji nowych rozwiązań informatycznych zgodnych z wdrażaną przez GPW platformą. Zarząd Sygnity szacuje, że przychody spółki z tytułu dostosowania systemów biur maklerskich do platformy UTP wyniosą blisko 10 mln złotych.

Sygnity jest czołowym dostawcą oprogramowania dla domów maklerskich. Obecnie z usług spółki korzysta ponad połowa krajowych brokerów (15 domów maklerskich), realizując ponad połowę obrotów giełdowych. NOBLE Securities SA to kolejne biuro maklerskie, które powierzyło Sygnity dostosowanie systemu centralnego do wymagań wdrażanej przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie nowej platformy transakcyjnej.

„Już dwanaście domów maklerskich zdecydowało się na współpracę z Sygnity przy wdrażaniu nowych rozwiązań związanych z planowanym startem systemu UTP na warszawskim parkiecie. To potwierdza naszą czołową pozycję na tym rynku. Szacujemy, że Spółka zarobi dodatkowe 10 mln złotych realizując projekty dostosowujące systemy domów maklerskich do nowej platformy informatycznej GPW. Warto też podkreślić, że intensywnie rozwijamy nasze produkty. Właśnie wprowadziliśmy na rynek rozwiązanie Sidoma Play, nowoczesny interfejs do systemu maklerskiego dedykowany na urządzenia przenośne, takie jak smartfony czy tablety.” – mówi Arkadiusz Lew-Kiedrowski, Wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych w Sygnity, odpowiedzialny także za pion bankowo-finansowy.

Sygnity rozwijając produkty własne realizuje strategię wzrostu i umacniania pozycji na rynku.

W lutym Sygnity wprowadziło na rynek nową markę Quatra – rodzinę pięciu programów wspierających zarządzanie w jednoosobowych działalnościach gospodarczych, małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach. Rodzina obejmuje kompleksowe rozwiązania wspierające zarządzanie procesami biznesowymi w firmach, m.in. prowadzenie rozliczeń księgowo-finansowych, zarządzanie kadrami, płacami, magazynem i logistyką. W ciągu 14 tygodni od debiutu rynkowego Quatra zyskała cztery tysiące użytkowników. Sygnity S.A. nawiązała także współpracę z firmą Oracle. W jej wyniku wszystkie programy marki Quatra, wspierające zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami, korzystają z rozwiązań bazodanowych Oracle. Spółka szacuje przychody z sektora małych i średnich przedsiębiorstw na poziomie 20 mln złotych do końca 2013 roku.

W ostatnim czasie Sygnity S.A. podpisało również umowę o współpracy z firmą Dell, globalnym producentem komputerów i urządzeń peryferyjnych. Porozumienie zakłada realizację wspólnych projektów w obszarze m.in. cloud-computing, rozwiązań mobilnych i skierowanych do klientów z sektora SMB. W ramach partnerstwa aplikacje Sygnity Quatra dedykowane małym i średnim firmom mogą być preinstalowane na komputerach Dell sprzedawanych w Polsce. Zawarta umowa dotyczy również współpracy zagranicznej na terenie następujących krajów: kraje nadbałtyckie, Islandia, Kazachstan, Bułgaria, Rumunia, Węgry, Serbia oraz Chorwacja. Spółka zakłada, że w ramach współpracy z Dell osiągnie przychody na poziomie 50 mln złotych w ciągu najbliższych dwóch lat.

„Konsekwentnie rozbudowujemy portfel oferowanych produktów poprzez optymalną kombinację własnych systemów, uwzględniających specyfikę potrzeb naszych klientów oraz globalne doświadczenia i najlepsze praktyki „zaszyte” w rozwiązaniach naszych międzynarodowych partnerów. Wierzymy, że dzięki współpracy z globalnymi potentatami rynku IT i wzbogaconemu portfolio własnych produktów, Sygnity w kolejnych 2-3 latach będzie zwiększało przychody o 7-8 procent rocznie i będzie zbliżać się pod względem rentowności do typowych spółek IT działających w Europie, które rok do roku generują EBIDTA na poziomie 8 do 10 procent. Zmieniamy profil firmy z integratora na software house, dzięki czemu marże spółki będą rosnąć. Stąd też moje niezmienne przekonanie, że cena oferowana w wezwaniu Asseco jest zdecydowanie nieadekwatna do obecnych planów rozwoju, które szczegółowo planujemy przedstawić już w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Przypominam też, że przed ogłoszeniem wezwania wartość za akcję Sygnity wynosiła 20,49 PLN, a więc premia przy wezwaniu to tylko 2,48%. Ja nie rekomenduję, żeby odpowiadać na wezwanie Asseco przy proponowanej cenie.” – mówi Prezes Zarządu Sygnity S.A., Norbert Biedrzycki.

Michał Michalski
Rzecznik Sygnity SA