Sygnity i Billon będą wspólnie oferować rozwiązania oparte o blockchain

Sygnity i Billon będą wspólnie oferować rozwiązania oparte o blockchain
Fot. stock.adobe.com/Egor
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Sygnity podpisał umowę o współpracy z Billon Digital Services; dzięki temu otrzyma dostęp do otwartej platformy blockchain zdolnej przetwarzać dokumenty, narodową walutę, oraz dowolną cyfrową wartość w postaci tokenów bezpośrednio w strukturach łańcuchów danych, podało Sygnity.

Firmy planują połączyć swój potencjał, aby wzbogacić rozwiązania Sygnity o zaufane zarządzanie dokumentami (Trusted Document Management) oferowane przez system blockchain Billona oraz odpowiedzieć na zainteresowanie klientów Sygnity tą technologią. Sygnity otrzyma dostęp do otwartej platformy blockchain (ang. Unified Blockchain Platform) zdolnej przetwarzać dokumenty, narodową walutę, oraz dowolną cyfrową wartość w postaci tokenów bezpośrednio w strukturach łańcuchów danych. Sygnity będzie teraz mogła ocenić możliwość zastosowania w swoich rozwiązaniach architektury danych rozproszonych. Billon i Sygnity będą też współpracować w zakresie pozyskiwania klientów dla takich rozwiązań, podano w komunikacie.

Optymalizacja procesów biznesowych

„Sygnity dołącza do rosnącego grona partnerów Billona, wykorzystujących nasz system blockchain do tworzenia rozwiązań budujących internet wartości i zaufania dla biznesu. Wypracowane wspólnie rozwiązania mogą posłużyć optymalizacji procesów biznesowych, usprawnieniu zarządzania przedsiębiorstwami oraz wsparciu podejmowania strategicznych decyzji w oparciu o dane. Wykorzystanie systemu blockchain Billona w zarządzaniu danymi pozwala obniżyć koszty, zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz zbudować zaufanie dzięki transparentności i pełnej integralności przechowywanych w nim danych” – powiedział prezes Billon Digital Services Andrzej Horoszczak, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: Billon wykorzysta blockchain do zapewnienia bezpiecznego powrotu do pracy po pandemii COVID-19 >>>

Naszym celem jest oferowanie klientom w Polsce i na świecie najbardziej zaawansowanych rozwiązań, które upraszczają procesy i rozwiązują realne problemy biznesowe.

„Blockchain jest narzędziem, który do naszych rozwiązaniach dodaje aspekty bezpieczeństwa i zaufania, które w dobie coraz większej cyfryzacji, mają kluczowe znaczenie. Dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Billon – wierzymy, że połączenie kompetencji i doświadczeń obu firm pozwoli nam zaoferować naszym obecnym i przyszłym klientom zupełnie nową jakość rozwiązań IT” – powiedział prezes Sygnity Bogdan Zborowski.

Billon został założony w Wielkiej Brytanii w 2015 r. na bazie wcześniejszego projektu badawczego z Polski. Jego rozwój został wsparty przez liczne granty R&D, w tym pochodzące z ramowego programu UE Horyzont 2020. Dziś w swoich biurach w Londynie i Warszawie zatrudnia międzynarodowy zespół ponad 80 osób. Firma posiada licencję wydawcy pieniądza elektronicznego, wydaną przez FCA w Wielkiej Brytanii i przez KNF w Polsce. We wdrożeniu swojej technologii Billon pracuje z wiodącymi na danym rynku partnerami biznesowymi, takimi jak Biuro Informacji Kredytowej w Polsce, Raiffeisen Bank International w Austrii, czy FIS w Stanach Zjednoczonych. 

Sygnity to notowany na GPW producent oprogramowania, zajmujący się tworzeniem zaawansowanych systemów informatycznych dla firm oraz świadczeniem usług IT.

Źródło: ISBnews