Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości – złote i srebrne monety z Ignacym Daszyńskim

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości – złote i srebrne monety z Ignacym  Daszyńskim
Źródło: NBP
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Od 4 listopada 2021 roku są do nabycia srebrne i złote monety kolekcjonerskie "Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości - Ignacy Daszyński", informuje NBP.

– Narodowy Bank Polski poinformował, że od 4 listopada będzie można kupić nowe monety kolekcjonerskie „Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości – Ignacy Daszyński” (kontynuacja serii) – srebrną o nominale 10 zł i złotą o nominale 100 zł.

Na rewersie srebrnej i złotej monety został umieszczony wizerunek Ignacego Daszyńskiego.

Srebrna moneta zostanie wyemitowana w nakładzie do 11 tys. sztuk i będzie można ją nabyć w cenie 170 zł brutto. Nakład złotej monety wyniesie do 1200 sztuk, a cena – 2200 zł brutto.

Monety będą do kupienia w Oddziałach Okręgowych NBP i sklepie internetowym NBP Kolekcjoner.

Więcej informacji można znaleźć w folderze emisyjnym.

„Ignacy Daszyński (1866-1936), polski polityk socjalistyczny w Galicji, wieloletni poseł w parlamencie austriackim z ramienia Polskiej Partii Socjalno-Demokratycznej Galicji i Górnego Śląska (PPSD).

Premier rządu lubelskiego w listopadzie 1918 r., poseł Polskiej Partii Socjalistycznej (PPS) na Sejm RP kolejnych kadencji (od 1919 r.), marszałek sejmu w latach 1928-1930″napisał w folderze numizmatycznym prof. Jan Żaryn.

Źródło: Narodowy Bank Polski / NBP