Strefa Vip: Pole do popisu

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bank.2014.10.foto.092.400xHolender Floris de Vries wygrał Deutsche Bank Polish Masters, turniej kończący sezon Pro Golf Tour. Drugie miejsce, ex aequo ze swymi rodakami Antonem Kirsteinem i Stephanem Grossem, zajął Niemiec Marcel Schneider i zapewnił sobie zwycięstwo w całym cyklu. Najlepszy z Polaków - Jan Szmidt junior - uplasował się na 18. pozycji. Jak na amatora - znakomicie.

ARTUR ST. ROLAK

Czytelnicy „Miesięcznika Finansowego BANK”, jeśli nawet sami jeszcze nigdy tam nie byli, to mogą pamiętać Sobienie Królewskie Golf&Country Club z poprzedniego numeru – to właśnie tam pięć tygodni wcześniej odbył się finał Ligi Golfa Bankowców. Oba turnieje, na oko, niczym się nie różniły – stroje podobne, kije tym bardziej, trawa zielona pod stopami, a niebo błękitne nad grającymi.

Turniejowi Deutsche Bank Polish Masters bliżej jednak do rozgrywanego w tym samym czasie Pucharu Rydera, będącego wisienką na torcie światowego golfa. Nie tylko z powodu transmisji telewizyjnej, na dodatek – to opinia wyłuskana z rozmowy dwóch zawodników zapatrzonych w ekran w domku klubowym – przeprowadzonej naprawdę porządnie. Przede wszystkim dlatego, że Pro Golf Tour jest jedną z dróg prowadzących na najbardziej znane i prestiżowe pola i turnieje świata.

Sprawę można ująć w pewnym uproszczeniu. Pro Golf Tour to trzecia liga europejska, jedna z kilku regionalnych, skupiająca przede wszystkim turnieje rozgrywane w Niemczech, a także w Polsce, Austrii, Turcji, Egipcie i Maroku (grać mogą wszyscy chętni, amatorzy i zawodowcy, niezależnie od narodowości, legitymujący się handicapem 3,4 lub lepszym). Czterej najlepsi w sezonie awansują do European Challenge Tour, a następnie do European Tour. W 2006 r. European Professional Development Tour (poprzednia nazwa PGT) wygrał 30-letni obecnie Martin Kaymer, zwycięzca dwóch turniejów Wielkiego Szlema i triumfator Pucharu Rydera. W światowym golfie jest niewiele więcej do zdobycia.

Turniej finałowy Pro Golf Tour odbył się w Polsce po raz drugi z rzędu (w zeszłym roku we Wrocławiu). Do Sobieni Królewskich zjechało ponad 50 golfistów z Anglii, Austrii, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Szkocji, Szwajcarii, USA, Walii i Włoch, dziewięciu z czołowej dziesiątki rankingu PGT. Stawkę uzupełniło 11 Polaków, w większości jeszcze amatorów (w golfie amator często gra na poziomie porównywalnym z zawodowcami, jednak nie może przyjmować nagród finansowych).

<...>

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI