Startuje spółka majątkowa PKO Towarzystwo Ubezpieczeń

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

pko.bp.02.325x400Od 9 stycznia w sieci PKO Banku Polskiego dostępne jest ubezpieczenie do kart kredytowych oferowane przez spółkę PKO Towarzystwo Ubezpieczeń. To pierwszy z produktów bancassurance, przygotowanych przez spółkę. PKO TU to druga, obok PKO Życie TU, spółka ubezpieczeniowa w Grupie Kapitałowej Banku.

– Działalność obu firm służy stworzeniu pakietu ubezpieczeń komplementarnych dla oferty produktów bankowych. Wykorzystując potencjał Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, chcemy zapewnić klientom kompleksowość i wysoką jakość usług – mówi Sławomir Łopalewski, prezes spółek PKO TU oraz PKO Życie TU. – Na przestrzeni najbliższych kilku lat chcemy znaleźć się w czołówce ubezpieczycieli w segmencie bancassurance.

W marcu ub. roku Komisja Nadzoru Finansowego wydała zgodę na powołanie ubezpieczeniowej spółki majątkowej PKO Towarzystwo Ubezpieczeń. Działalność nowej spółki z Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego jest ważnym krokiem w realizacji strategii banku zakładającej rozwój bancassurance przy wykorzystaniu oferty własnych towarzystw. Spółka majątkowa PKO TU zaoferuje ubezpieczenia majątkowe i pozostałe osobowe. Wspólnie z PKO Życie Towarzystwo Ubezpieczeń będą działać pod marką PKO Ubezpieczenia, a produkty będą dystrybuowane w sieci własnej Banku.

– Karta kredytowa jest nowoczesnym instrumentem płatniczym, który nie musi być powiązany z bieżącym rachunkiem bankowym. To sprawia, że na co dzień z kart kredytowych korzysta bardzo szerokie grono klientów, dlatego uznaliśmy, że ubezpieczenie do tego produktu będzie pierwsze w naszej ofercie – mówi Danuta Gołaszewska, członek zarządu PKO TU.

Proponowane ubezpieczenie zapewnia ochronę w przypadku utraty źródła dochodu przez ubezpieczonego albo leczenia szpitalnego ubezpieczonego będącego następstwem nieszczęśliwego wypadku. PKO Bank Polski jest największym wydawcą kart kredytowych w Polsce. W trzecim kwartale 2015 roku liczba wydanych kart wynosiła prawie 850 tys. W kolejnych etapach działalności spółka majątkowa zamierza wprowadzić do oferty ubezpieczenia do pożyczki gotówkowej i produktów hipotecznych, a także ubezpieczenia mienia oraz OC w życiu prywatnym proponowane przy umowach kredytowych oraz pożyczkach hipotecznych.

Wraz z wejściem w życie oferty produktowej PKO Ubezpieczenia proponuje klientom rozwiązania ułatwiające korzystanie z ubezpieczeń, w tym narzędzia internetowe do zgłaszania i śledzenia statusu likwidacji szkód.

Źródło: PKO Bank Polski