Sprzedaż ubezpieczeń zdrowotnych wzrosła o ponad 5 proc. rdr w I poł. 2022 r.

Sprzedaż ubezpieczeń zdrowotnych wzrosła o ponad 5 proc. rdr w I poł. 2022 r.
Fot. stock.adobe.com / cn0ra
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Wzrost sprzedaży ubezpieczeń zdrowotnych wyniósł ponad 5% r/r w I poł. 2022 r., wynika z szacunków CUK Ubezpieczenia. Pandemia i ograniczony dostęp do publicznych świadczeń medycznych spowodował wzrost zainteresowania ubezpieczeniami zdrowotnymi.

Powołując się na dane Polskiej Izby Ubezpieczeń wskazuje, że na koniec 2021 r. ponad 3,8 mln Polaków miało wykupione ubezpieczenie zdrowotne, co oznacza wzrost w skali rocznej aż o 17%. Według szacunków CUK Ubezpieczenia, w tym roku trend wzrostowy jest kontynuowany – sprzedaż takich polis wzrosła w I poł 2022 r 5% r/r.

Polisy na życie

Spółka wskazuje również, że średnia wartość składki miesięcznej polisy na życie z pierwszego półroczna 2022 r. to 81 zł, średnia z analogicznego okresu 2021 r. jest niższa o 2 zł.

„Wśród kupujących polisy na życie, które zawarli nasi klienci w ostatnim półroczu, dominują przede wszystkim osoby w wieku 35-44 lata. Stanowią one grupę ok. 27% ubezpieczonych na życie w perspektywie ostatnich 6 miesięcy. Nieco mniej, bo 23,6% było osób w wieku 25-34. Średnia wysokość składki dla tych grup wiekowych wynosi odpowiednio 86,4 zł i 74,8 zł” – powiedziała Sandra Kucińska z CUK Ubezpieczenia, cytowana w komunikacie.

Czytaj także: Mniej niż połowa Polaków ma ubezpieczenie na zdrowie i życie >>>

CUK Ubezpieczenia to multiagencja ubezpieczeniowa, właściciel kalkulatorów ubezpieczeniowych porównujących oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Firma powstała w Toruniu w 2001 roku.

Źródło: ISBnews