Spółki Grupy PCC z Brzegu Dolnego organizują drugi Dzień Inwestora Indywidualnego

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

pcc.rokita.01.400x256Spółki z Grupy PCC już po raz drugi organizują Dzień Inwestora Indywidualnego dla swoich obligatariuszy i akcjonariuszy. Spotkanie odbędzie się w Brzegu Dolnym, 4 października 2014 r. Podobnie jak w ubiegłym roku, wydarzenie jest elementem długoterminowej, otwartej polityki informacyjnej w stosunku do jej obligatariuszy i akcjonariuszy.

Dzień Inwestora organizowany jest w celu przybliżenia interesariuszom specyfiki działalności spółek, których instrumenty finansowe są notowane na rynkach GPW i Catalyst (na GPW są notowane akcje PCC Rokita i PCC Exol, a na rynku Catalyst obligacje PCC Rokita, PCC Consumer Products Kosmet i PCC Autochem). Wydarzenie daje inwestorom możliwość osobistego zetknięcia się z przedsiębiorstwem, w które inwestują oraz spotkania z kadrą zarządzającą. Inwestorzy będą mieli również okazję zobaczyć oraz dowiedzieć się jak funkcjonują kompleksy produkcyjne, znajdujące się na terenie parku przemysłowego Grupy PCC. Pierwszy Dzień Inwestora organizowany przez spółkę odbył się 5 października 2013 r. i wzięło w nim udział niemal stu uczestników.

Jednym z najważniejszych elementów naszej strategii jest utrzymanie trwałych i aktywnych relacji z inwestorami indywidualnymi. Zdajemy sobie sprawę z tego, że inwestorzy potrzebują bezpośredniego kontaktu ze spółkami oraz ich kadrą menedżerską. W ten sposób tworzymy możliwość dwustronnej relacji z naszymi inwestorami  – mówi Wiesław Klimkowski, Prezes Zarządu PCC Rokita.

zdon.rafal.pcc.rokita.01.150x226Chcemy udostępnić inwestorom jak najwięcej istotnych dla nich informacji o spółkach, nie tylko przez dostarczanie komunikatów ale również kontaktując się z nimi bezpośrednio. Aktywne relacje z inwestorami indywidualnymi dają nam możliwość zrozumienia potrzeb naszych interesariuszy. Będzie to już drugie takie spotkanie i jestem głęboko przekonany, iż ta tradycja zakorzeni się na stałe – mówi Rafał Zdon, Wiceprezes Zarządu PCC Rokita.

W związku z tegorocznym debiutem giełdowym PCC Rokita SA i nowymi inwestorami w osobach akcjonariuszy, organizatorzy Dnia Inwestora Indywidualnego spodziewają się w tym roku frekwencji nie mniejszej niż w ubiegłym. Więcej informacji na stronie www.pccinwestor.pl.

PCC Rokita jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych. Na rynku kapitałowym jest znana dzięki emisjom obligacji korporacyjnych skierowanych do inwestorów indywidualnych. Jako pierwsza wprowadziła na rynek obligacje oferowane w formule kaskadowej. Aktualnie trwa już drugi program publicznych emisji obligacji.

Źródło: PCC Rokita