Spółki BZ WBK-Aviva w czołówce przyjaznych towarzystw ubezpieczeń

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bzwbk.aviva.01.400x216BZ WBK-Aviva zostały laureatami konkursu "Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2014" zajmując drugie miejsce w kategorii ubezpieczeń majątkowych i osobowych oraz trzecie w kategorii ubezpieczeń na życie na łamach rankingu opublikowanego w styczniowym wydaniu "Gazety Bankowej".

Organizatorem konkursu jest redakcja miesięcznika, a jej merytorycznym partnerem firma PwC. Jury, w oparciu o specjalnie opracowaną metodologię ocenia zakłady ubezpieczeń w zakresie obsługi posprzedażowej ubezpieczeń. Analizuje informacje od ubezpieczycieli oraz Rzecznika Ubezpieczonych dotyczące jakości obsługi klientów i likwidacji szkód, a także liczby skarg zgłaszanych przez klientów.

„To bardzo cenne wyróżnienie pochodzące od krytycznych ekspertów, z udziałem Rzecznika Ubezpieczonych reprezentującego interesy klientów wobec ubezpieczycieli. Nagradza naszą pracę nad zapewnianiem klientom wysokich standardów obsługi klienta. Sprawna i przyjazna obsługa posprzedażowa, w szczególności dotycząca likwidacji szkody jest naszym kluczowym priorytetem” – komentuje Krzysztof Charchuła, prezes zarządu BZ WBK-Aviva TU.

BZ WBK-Aviva w ciągu ostatniego roku rozwinęły w ubezpieczeniach domów i mieszkań tzw.  prostą ścieżkę likwidacji szkód, gdzie klient w przeciągu zaledwie 5 dni może otrzymać odszkodowanie bez dokumentów przez telefon lub za pomocą likwidatora podczas oględzin miejsca zdarzenia. W ramach takiego procesu, wypłacanych jest średnio ponad 40% odszkodowań. Spółki BZ WBK-Aviva mogą także pochwalić się niewielką liczbą skarg klientów kierowanych do Rzecznika Ubezpieczonych i Komisji Nadzoru Finansowego.

To już kolejne dla BZ WBK -Aviva TU wyróżnienie w ramach konkursu „Gazety Bankowej”. W 2011 roku znalazła się w czołówce firm ubezpieczeniowych na życie.

Źródło: BZ WBK-Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie S.A.
BZ WBK-Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń Ogólnych S.A.