Specjaliści cenieni na rynku pracy

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

spotkanie.03.250x167Rynek specjalistów to enklawa dobrobytu, zapewniająca dobre zarobki i perspektywę stabilnego zatrudnienia. Według badania Antal International 48% pracodawców zadeklarowało chęć zatrudnienia najbardziej wykwalifikowanego personelu w I kwartale 2013 r.* Wysokich umiejętności i specjalizacji poszukują zwłaszcza innowacyjne firmy z branży wysokich technologii, odporne na kryzysowe zawirowania.

Przykładem takiej firmy jest Medicalgorithmics S.A., lider polskiej telemedycyny i jeden z największych światowych graczy na rynku telemetrii kardiologicznej.

Kryzys gospodarczy sprawia, że pracodawcy bardziej wnikliwie podchodzą do rekrutacji biorąc na cel osoby, które mogą pochwalić się doświadczeniem i wiedzą. Zatrudnianie profesjonalistów to również jeden z głównych trendów w światowej polityce kadrowej. 26% rekruterów zapytanych przez Deloitte uznało rekrutację i zatrzymanie w firmie najbardziej kompetentnych ludzi za kluczowe działanie w ciągu najbliższych trzech lat**.  

Specjaliści to grupa, która poradzi sobie nawet w trudnych dla rynku pracy czasach. Stanowią oni najwyższą wartość dla firm i często przynoszą szybki zwrot z inwestycji. Jednocześnie to bardzo ambitna i wymagająca grupa osób. O specjalistów zabiega wielu pracodawców, ale największe szanse mają podmioty stabilne i innowacyjne, prawdziwi branżowi liderzy, którzy mogą zapewnić im odpowiednie warunki do pracy oraz osobistego rozwoju” – mówi Bartosz Kaczmarczyk, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Rekrutacyjnego S.A.

Medicalgorithmics to przykład polskiej firmy, która bazując na specjalistach znalezionych na polskim rynku potrafiła w krótkim czasie dołączyć do światowej czołówki firm z branży telemetrii kardiologicznej. W skład zespołu Medicalgorithmics wchodzą utalentowani wynalazcy, programiści, konstruktorzy, testerzy i pracownicy administracyjni. W związku z ambitnymi wyzwaniami jakie stoją przed pracownikami, Medicalgorithmics oferuje poza atrakcyjną pensją, również szereg benefitów pracowniczych, w tym m.in. refundację większości wydatków na naukę, rozrywkę, świadczenia medyczne, kulturę oraz sport.

Spółka zasłynęła opracowaniem najdokładniejszego na świecie systemu do zdalnego monitoringu pracy serca PocketECG, który podbił rynek amerykański. Medicalgorithmics wciąż rozwija urządzenie – w maju podczas branżowych targów w Denver odbędzie się oficjalna premiera PocketECG III, który pozwoli rozszerzyć zasięg działania firmy na inne kontynenty. Jak przyznaje Piotr Żółkiewicz, Wiceprezes Zarządu ds. finansowych i operacyjnych, obecna pozycja spółki to efekt przemyślanej polityki kadrowej i stworzenia warunków optymalnych dla wykorzystania talentów najbardziej kreatywnych ludzi.

Jesteśmy firmą o zrównoważonej kulturze organizacyjnej opartej na bardzo koleżeńskich relacjach i nieformalnej atmosferze ułatwiającej adaptację oraz bieżące funkcjonowanie. W czasie rekrutacji bardzo starannie dobieramy pracowników. Zwracamy uwagę nie tylko na merytoryczną wiedzę, ale także na umiejętność pracy w zespole i osobowość. Preferowane są osoby z pasją i otwartym umysłem, myślące niekonwencjonalnie. Takie podejście zdało egzamin i stanowi jeden z ważniejszych czynników biznesowego sukcesu firmy” – zdradza Piotr Żółkiewicz.

*Dane pochodzą z raportu „Antal Global Snapshot na Q1 i spodziewane trendy w 2013 r” opracowanego przez Antal International. Wyniki raportu dostępne są pod linkiem: http://news.antal.com/o-perspektywach-i-trendach-na-rynku-pracy-specjalistow-i-menedzerow-w-bpcc/

**Dane pochodzą z raportu „2013 Top Five Global Employer Rewards Priorities Survey” opartego o badanie przeprowadzone przez Deloitte, International Society of Certified Employee Benefit Specialists (ISCEBS) oraz International Foundation of Employee Benefit Plans (IFEBP). Raport z badania dostępny jest pod linkiem: http://www.deloitte.com/view/pl_PL/pl/publikacje/raporty/1fd94ca0e419d310VgnVCM3000003456f70aRCRD.htm

Źródło: Medicalgorithmics S.A.